Plavci ŠPK Kúpele Piešťany prekonali na Zimných majstrovstvách 34 osobných rekordov

Počas uplynulého víkendu sa plavci ŠPK Kúpele Piešťany zúčastnili na Zimných majstrovstvách Slovenskej republiky mladších žiakov v Dolnom Kubíne. Na Majstrovstvá SR sa kvalifikovali Šišková Dominika, Martinkovič Matej, Kondrc Timotej, Černeková Katarína, Buková Rebeka, Šprláková-Zmorová Olivia Ana, Švecová Romana a Jánsky Jakub. Spolu sa im podarilo prekonať 34 osobných rekordov.

FullSizeRender
O medailové umiestnenia bojovalo 245 plavcov z 50 klubov. Najúspešnejšia bola Rebeka Buková, ktorá si v kategórii 11-ročných vyplávala titul majsterky SR v disciplínach 100 metrov znak a 200 metrov znak. Okrem týchto umiestnení obsadila 6. miesto v disciplínach 100 metrov motýlik a 100 metrov polohové preteky. V tej istej kategórii sa Olivia Ana Šprláková-Zmorová stala majsterkou SR na 400 metrov polohové preteky a v disciplíne 800 metrov voľný spôsob obsadila 2. miesto. Úspešným jej umiestnením bolo aj 4. miesto v disciplíne 400 metrov voľný spôsob a 6. miesto v disciplíne 100 metrov znak. Romana Švecová pridala 5. miesto v disciplíne 200 metrov prsia.

V kategórii 12-ročných obsadila Dominika Šišková pekné 4. miesto v disciplíne 200 metrov prsia a pridala 5. miesto v disciplíne 100 metrov prsia a 6. miesto v disciplínach 200 metrov a 400 metrov polohové preteky. Matej Martinkovič si vybojoval 6. miesto v disciplíne 400 metrov polohové preteky a 6. miesto pridal aj Timotej Kondrc v disciplíne 200 metrov motýlik. Všetkým plavcom srdečne GRATULUJEME.