Plavci ŠKP Kúpele Piešťany vybojovali v Nových Zámkoch 10 medailí

V dňoch 28. a 29. októbra 2017 sa v Nových Zámkoch uskutočnil 23. ročník Medzinárodných plaveckých pretekov o Pohár delfína. Pri účasti 101 pretekárov zo 17 klubov vybojovalo 5 plavcov ŠPK Kúpele Piešťany spolu 10 medailí.

Katarína Černeková

ZNajúspešnejší medailisti v kategórií 11-roční boli Patrik Tapušík, ktorý vybojoval 3 strieborné medaily na 100 m znak, 50 m motýlik, 50 m znak a dve bronzové medaily na 50 m v.sp. a 200 m polohový pretek, Oliver Švec 3 krát obsadil strieborný stupienok na 50 m v.sp, 200 m v.sp., 200m poloh. pretek a raz bronzový na 50 m motýlik.

Chlapcom výborne sekundovala v kategórií 13-14 roč. Katka Černeková, ktorá vybojovala bronzovú priečku na 200m poloh. pretek a dve pekné 4. miesta na 100m znak a 200m v.sp. Okrem medailistov náš klub reprezentpovali Neo Drábik a Martin Martinkovič.

-Text a foto : Roman Švec-