Plavci ŠKP Kúpele Piešťany priniesli z majstrovstiev Slovenska juniorov 13 medailí

Koncom uplynulého týždňa v dňoch 22. – 24. 11. 2019 sa v Trenčíne na tamojšej mestskej plavárni uskutočnil jeden z vrcholov zimnej sezóny v plávaní, majstrovstvá Slovenska juniorov. Súťažilo na nich spolu 281 chlapcov a dievčat. ŠPK Kúpele Piešťany zastupovali štyria chlapci a päť dievčat. Vyplávali si 13 medailových ocenení a množstvo najlepších osobných výkonov.

Olívia Ana Šprláková-Zmorová (uprostred)

Najúspešnejšou zberateľkou medailí bola Olívia Ana Šprláková – Zmorová, keď vyhrala v štyroch svojich štartoch v disciplínach 100 znak, 400 v.sp., 800 v.sp. a 1500 v.sp.  Po odplávaní 200 v.sp., 50 znak a 400 PP jej patril strieborný stupienok. Medzi účastníkmi majstrovstiev sa stala piatou najoceňovanejšou pretekárkou.

Filip Lányi si vyplával trikrát striebornú medailu za výkony na 100 znak, 800 v.sp. a 1500 v.sp.  Dva razy stál na bronzovom stupienku v disciplínach 400 v.sp. a 200 znak. Gabriel Ilončiak zabojoval na 400 PP a odmenou mu bol bronzový stupienok víťazov. Vo finále na 200 motýlik si vybojoval zemiakovú medailu, keď obsadil štvrtú priečku.

Filip Lányi (vľavo)

Pekné výkony podal aj Michal Škodný štvrtý na 200 v.sp. a piaty na 800 v.sp. , ako aj Rebeka Buková dvakrát piata na tratiach 50 a 200 znak.

Tešíme sa , že juniorom Kúpeľov sa aj v limitovaných podmienkach na prípravu v Piešťanoch darí držať krok so slovenskou špičkou.

Radoslav Suchánek Foto: SPF Miroslav Kliner