Plavci Kúpeľov Piešťany získali v Kubíne 35 medailí

Na medzinárodných plaveckých pretekoch Veľká cena Dolného Kubína sa minulý víkend piešťanským plavcom darilo. Podujatia sa zúčastnilo 36 klubov a 480 športovcov zo Slovenska i zahraničia. Plavci ŠPK Kúpele Piešťany si vyplávali 35 medailových umiestnení.

[singlepic id=42565 w=520 h=340 float=center]

Najviac sa darilo Matúšovi Janikovi, ktorý si v kategórii 11 – 12-ročných žiakov vyplával 5 zlatých medailí v disciplínach 100 m a 400 m voľný spôsob, 50 m prsia, 200 m motýlik a 200 m polohový pretek a jednu striebornú medailu na 50 m motýlik. V tej istej kategórii si Saskia Papšová vyplávala zlato v disciplíne 200 m polohový pretek, striebro na 200 m motýlik, bronz na 100 m motýlik. Daniel Chudý získal dve bronzové medaily v disciplíne na 100 a 200 m prsia.

V kategórii 13 a 14-ročných si Sára Niepelová vyplávala zlato v disciplíne 200 m motýlik a 3. miesta na 400 m voľ. spôsob, 200 m prsia, 50 m motýlik a 200m pol. pretek. Zora Bogárová získala striebro na 100 m motýlik a na 200 m motýlik obsadila bronzovú priečku. Lenka Paulíková si vyplávala striebro v disciplíne na 50 m prsia a Jakub Horský bronz na 200 m voľný spôsob a 200 m znak.

bike-centrum

V kategórii seniorov sa Nikolaj Tóth postavil na najvyšší stupeň v disciplíne 400 m voľ. spôsob a 200 m prsia. Striebro získal na 200 m pol. pretek a bronz na 100 m prsia.

Medzi najmladšími účastníkmi si Michal Škodný vyplával zlato na 200 m znak, striebro na 100 a 200 m voľ. spôsob a bronz na 100 m znak. Terézia Danková získala striebro na 200 m znak a bronz na 200 m prsia a 200 m pol. pretek. Bronzovú medailu si z pretekov odniesli aj Maxim Vass v disciplínach na 100 m prsia, Dávid Holík na 200 m prsia a Tamara Horylová na 50 m prsia.

Text a foto: Darina Moravcová