Plávanie: ŠPK Kúpele Piešťany najlepším klubom šampionátu

Majstrovstvá Slovenska starších žiakov v plávaní sa skončili tento víkend v Žiline veľkým úspechom deväťčlennej skupiny našich plavcov. Prvenstvo zaznamenali v hodnotení klubov aj jednotlivcov. Najúspešnejšími z celého podujatia vo svojich kategóriach sa stali Matúš Janik, ktorý získal 12 titulov majstra Slovenska a Sára Niepelová so ziskom 5 titulov majsterky Slovenska.

20140615_124117_resized

janik matusMatúš Janik (na snímke) vyplával tituly majstra Slovenska vo všetkých disciplínach, v ktorých štartoval a to 50 m, 100 m, 200 m, 400 m, 1 500 m voľný spôsob, 200 m a 400 m polohový pretek, 100 m a 200 m motýlik, 100 m a 200 m prsia, 200 m znak.

Sára Niepelová získala tituly majstra Slovenska v disciplínach 200 m a 400 m polohový pretek, 400 m a 800 m voľný spôsob a 100 m motýlik. K získaným titulom pridala medailové umiestnenia v disciplínach 200 m motýlik druhé miesto a tretie miesto v disciplíne 200 m prsia.

Úspešní boli aj ďalší naši plavci. Lenka Paulíková získala druhé miesto v disciplíne 800 m voľný spôsob a dve tretie miesta v disciplínach 200 m a 400 m voľný spôsob. Zora Bogárová má dve medailové umiestnenia, druhé miesto v disciplíne 200 m znak a tretie miesto v disciplíne 100 m znak. Jakub Horský získal tri tretie miesta v disciplínach 200 m, 400 m a 1500 m voľný spôsob. Pekné dve štvrté miesta dosiahla Saskia Papšová v disciplínach 200 m a 400 m polohový pretek.