Plávanie: Pretekári ŠPK Kúpele Piešťany úspešní na MS v diaľkovom plávaní

V piatok 20. apríla sa na bratislavských Pasienkoch uskutočnili Majstrovstvá SR v diaľkovom plávaní v bazéne. Vo všetkých vekových kategóriach sa ich zúčastnilo 116 plavcov z 19 klubov. Športový plavecký klub Kúpele Piešťany reprezentovalo 20 plavcov a v medailovom hodnotení sa umiestnil na druhom mieste, keď cenné kovy získalo až osem plavcov.

Sára Niepelová s prevahou vyhrala kategóriu 18-19 ročných dievčat na 5000 m v. sp. a splnila limit na Mastrovstvá Európy a sveta juniorov a Majstrovstvá Európy seniorov. V tej istej
kategórii sa darilo aj Zore Bogárovej, keď si vybojovala bronzovú medailu.

Medzi mužmi si vyplával zlato na 5000 m v. sp. v kategórii 14 – 15 ročných Filip Lányi, ktorý dosiahol celkovo tretí čas medzi seniormi.

Olívia Šprláková Zmorová bola najrýchlejšia na 5 km v kategórii 13 ročných žiačok a získala zlatú medailu. Hneď na druhom stupni stála za ňou naša Rebeka Buková so striebornou medailou.

Jakuba Jánskeho dekorovali striebornou medailou za druhé miesto
na 5 km v. sp. v kategórii 13 ročných žiakov. Oliver Švec v kategórii 12 ročných na 300 v. sp. vyplával pekné tretie miesto.

V disciplíne 3000 m v. sp. masters zlato vybojoval Pavel Škodný.