Plávanie: Majstrovstvá Slovenska starších žiakov pre piešťanských plavcov úspešné

Od piatku 29. novembra do nedele 1. decembra sa konali v Dolnom Kubíne plavecké majstrovstvá Slovenska starších žiakov v tamojšom AquaRelax centre na 25 m bazéne. Kvalifikovalo sa na ne spolu 251 pretekárov zo 46 oddielov a klubov Slovenska. Športový plavecký klub Kúpele Piešťany reprezentovalo deväť dievčat a traja chlapci. Najlepšou spomedzi z nich bola Lea Chromiaková.

Zľava: Švec, Holíková, Chromiaková, Schedlingová, Lopatková, Cisárová, Miháliková, Tapušík, Ertlová a Jánsky v Dol. Kubíne

Vybojovala si štyri prvenstvá na 100 a 200 motýlik, 400 PP a 800 v.sp. Striebornú medailu vyplávala na 200 PP a bronzový stupienok jej patril za disciplínu 200 v.sp. Medzi 13 ročnými dievčatami zaplávala štvrtý najhodnotnejší výkon majstrovstiev.

Medailovú bilanciu plavcov Kúpeľov obohatil aj Jakub Jánsky, keď dohmatol tretí na 400 PP. Podarilo sa mu obsadiť ešte 2 x peknú piatu priečku na 200 PP a 1500 v.sp. Katarína Lopatková sa v novom osobnom rekorde na 400 PP tiež umiestnila na piatom mieste. Darilo sa aj Natálii Ertlovej , ktorá po bojovnom výkone na 800 v.sp. obsadila šieste miesto.

V Spišskej Novej Vsi sa počas rovnakého víkendu konal Memoriál Jozefa Baláža, ktorý je tradičným vrcholom zimnej sezóny najmladších žiakov. Zúčastnili sa ho aj nádeje ŠPK Kúpele Piešťany.

Skupina najmladších žiakov na pretekoch v Spišskej Novej Vsi.

V kategórii 9 ročných žiačok sa najviac darilo Lucii Slamovej, ktorá si vyplávala 7 individuálnych medailí. Zlato si vybojovala na 400m voľný spôsob a 50m znak. Striebro na 100 a 200m znak, 100 a 200m voľný spôsob a pridala aj jeden bronz na 200m polohové preteky. V tej istej kategórii získala Kristína Kiralová zlato na 100m motýlik, striebro na 200m prsia a 50m motýlik a bronz na 100m prsia a 400m voľný spôsob.

V kategórii 8 ročných žiačok si najviac medailí vybojovala Milica Martinkovičová, ktorá skončila na stupňoch víťazov 6-krát. Zlato si vybojovala na 25 a 50m prsia, striebro na 25 a 50m znak a bronz na 50m kraul a 100m polohové preteky. Michaela Csenkyová sa v rovnakej kategórii tiež nestratila a vyhrala 25m motýlik a bronz získala na 50m znak.

Medzi 10 ročnými žiakmi si Samuel Šiška vyplával striebro na 100m polohové preteky a bronz na 50m prsia. Martin Hanuska pridal bronz na 100m polohové preteky. Bronzovú medailu si vybojovala aj štafeta na 4 x 50m voľný spôsob v zložení Kiralová, Bališová, Hanusková a Slamová.

GRATULUJEME všetkým ktorým sa podarilo zaplávať najlepší osobný výkon a úspešne reprezentovali naše mesto.