Úvod Novinky Piešťany už majú okrem čajok aj labute

Piešťany už majú okrem čajok aj labute

REKLAMA
Mlyny
Neoreal Nicco

Piešťanské Čajky určite netreba fanúšikom ženského basketbalu výraznejšie predstavovať, málokto však tuší, že v Piešťanoch pôsobí aj tím bielych labutí. Basketbalový klub White Swans vznikol z iniciatívy niekoľkých obyvateliek mesta a jeho hlavným cieľom bolo užiť si pri tomto obľúbenom športe aktívny relax. Aktuálne v celku pôsobí až 14 hráčok a okrem vlastného kouča sa môže pochváliť aj dresmi i pravidelnými tréningami.

REKLAMA
Winterparada

„Myslím, že naša túžba bola rovnaká ako u každého športovca, ktorí miluje svoju hru. Všetky dievčatá z tímu okrem jednej spoluhráčky v minulosti hrávali basketbal a máme aj dve hráčky, ktoré v minulosti pôsobili v drese Piešťan pred piatimi či šiestimi rokmi. Ostatné sa k basketbalu naopak znovu vrátili po 15 – 20 rokoch, keď ich tento šport bavil ešte za mladi. Všetky čo sme teraz v tíme sme sa predtým poznali,“ vyjadrila sa Monika Rašlová.

Jedna z hráčok zverejnila inzerát a prvé stretnutie sa uskutočnilo začiatkom mája 2017. Okrem iného sa záujemkyne dohodli na čase, ktorí by im vyhovoval a prvé utorňajšie tréningy v priestoroch Základnej školy F. E. Scherera sa mohli začať. Finančné prostriedky na prenájom telocvične investujú z vlastného vrecka, odmenou je im aktívny pohyb a tiež stretávanie s priateľkami. Hráčky sa zúčastňovali podľa toho ako im to časovo vyhovovalo, ale hrávalo sa aj počas leta. I keď väčšina súčasného kádra pôsobí v klube od White Swans od jeho začiatkov niektoré kvôli časovej náročnosti odišli. Družstvo aktuálne tvorí 14 hráčok a má aj svojho trénera.

„Zhodli sme sa na myšlienke, že by bolo pre nás dobré mať trénera, keďže sme to začali brať trochu vážnejšie. Našim cieľom sa stala snaha v budúcnosti navštevovať súťaže a zápasy. Jedna spoluhráčka oslovila pána Artuša Ploszeka, jej trénera z detstva, ktorý výzvu prijal a podnes nás trénuje. Sme mu veľmi vďačné, pretože sa s jeho pomocou posúvame vpred a basketbal pre nás predstavuje veľký relax i vytrhnutie z bežnej rutiny práce a povinností v domácnosti,“ dopĺňa Monika Rašlová.

Sen o zápasoch so súperkami si už stihli splniť, pretože nastupujú na priateľské turnaje. Partia aktívnych žien trénuje od novembra 2017 dva dni v týždni, v utorok v čase od 18.00 do 19.00 hodiny, piatkové stretnutie bývajú od 19.30 do 20.30 hodiny. Ak by sa niekto chcel pridať k tímu, dvere bude mať jednoznačne otvorené.

-red/Zdroj a foto: Monika Rašlová, White Swas-

REKLAMA