Piešťanským cyklistom sa v Kanade nedarilo

Naši zástupcovia na Majstrovstvách sveta v cyklistike zdravotne postihnutých Vladislav Janovjak – Róbert Mitošinka obsadili v časovke deviatu priečku a cestné preteky s hromadným štartom pre technické problémy nedokončili.

[singlepic id=32839 w=520 h=350 float=center]

Šampionát sa konal 28. augusta  až 1. septembra v kanadskom Baie – Comeau. Slovenská výprava tam prišla zo Svetového pohára v cyklistike zdravotne postihnutých, ktorý vyvrcholil pár dní predtým v Matane. Bronzový tandem z londýnskej paralympiády Vladislav Janovjak – Róbert Mitošinka tam skončil na 8. mieste.

Členovia Cyklistického klubu Piešťany pritom po vlaňajších úspechoch patrili medzi favoritov. Minulý rok bol Janovjak vlajkonosičo slovenskej výpravy na paralympiáde v Londýne a spolu s pilotom Róbertom Mitošinkom, vybojovali na šiestu medailu pre Slovensko – bronz v cestných pretekoch s hromadným štartom. Na trati dlhej 104 km vtedy potvrdili, že patria medzi svetovú špičku.

Text: mp Foto: archív V. Janovjaka