Connect with us

Šport

Piešťanskí vodnopólisti vyhrali Slovak Open 2013 Masters

Published

on

Reklama

Vodnopóloví veteráni KVP Kúpele Piešťany ukončili sezónu na 14. ročníku medzinárodného vodnopólového turnaja pod názvom Slovak Open Masters 2013 Bratislava v dňoch 22. a 23. novembra. Na turnaji hrali hráči starší ako 35 rokov a Piešťanci sa v konkurencii ôsmich družstiev zo šiestich štátov stali víťazom turnaja.

[singlepic id=49157 w= h= float=center]

Reklama

Okrem piešťanských vodných pólistov sa turnaja zúčastnili domáca Slávia UK Bratislava, Tipo Budapešť, CZ Belehrad, výber Čiech, VK Omiš, Stara Sava Zahreb a Dynamo Ľvov. Zúčastnené družstvá boli rozdelené do dvoch štvorčlenných skupín.

Piešťanci svoju skupinu „B“ vyhrali, keď zdolali ukrajinské Dynamo Ľvov 7:6. Tri góly strelil Polák a po jednom pridali Brna, Adamkovič, R. Berlanský, Ferančík.

Reklama

V druhom zápase zvíťazili nad výberom Čiech rozdielom triedy 10:2 keď sa presadil päťgólový Ferančík, po dva góly pridal Polák a M. Petričevič, jeden Tichov. Posledný zápas skupiny medzi Piešťanmi a Starou Savou Zahreb bol zároveň zápasom o celkové víťazstvo v skupine. Zápas bol veľmi vyrovnaný a v riadnom hracom čase sa skončil remízou 5:5 keď po dva góly dali Polák, Ferančík a jeden Racík.

Nakoľko Piešťany a Zahreb získali v skupine rovnaký počet bodov, vzájomný zápas sa skončil remízou a taktiež obe mužstvá strelili rovnaký počet gólov, tak o víťazovi skupiny rozhodli pokutové hody. Kým Chorváti jeden hod nepremenili na strane Piešťan boli postupne úspešný Polák, Adamkovič a Ferančík.

Vo finále sa Piešťany stretli s víťazom „A“ skupiny domácou Sláviou UK Bratislava, nad ktorou zvíťazili 7:5 a stali sa celkovým víťazom podujatia. Vo finále boli dvakrát strelecky úspešní Polák a R. Berlanský a po jednom góle strelili Brna, Adamkovič a M. Petričevič.

V zápase o tretie miesto zvíťazila CZ Belehrad nad Starou Savou Zahreb 6:5.

Zostava KVP: Chlpek, Tichov, Brna, Racík, Repáš, R. Berlanský, Adamkovič, Hašek, M. Petričevič, Papcun, Ferančík, Polák.

Text a foto: Mgr. Róbert Chlpek

Populárne články