Connect with us

Šport

Piešťanskí plavci bojovali na majstrovstvách sveta na Seycheloch

Dvaja plavci ŠPK Kúpele Piešťany sa zúčastnili na Majstrovstvách sveta juniorov v plávaní na otvorenej vode ako pretekári reprezentačného družstva Slovenska.

Published

on

Reklama
Reklama

Majstrovstvá sveta v tomto olympijskom športe sa uskutočnili v termíne 16.- 18.09.2022 na najväčšom zo seychelských ostrovov Mahé v blízkosti hlavného mesta Victoria.

Naši dvaja reprezentanti sa počas prípravy a samotných pretekov museli vysporiadať s dvojhodinovým časovým posunom a častými dažďovými zrážkami, ktoré opakovane prichádzali a končili v priebehu niekoľkých minút. Prostredie, teplota vzduchu aj vody indického oceánu však boli priaznivé na pretekanie o svetové tituly. Pofukoval vietor do rýchlosti 8 m/s, ktorý však netvoril vysoké vlny.

Filip Lányi medzi juniormi v kategórii 18-19 ročných dosiahol svoj najlepší životný výsledok z otvorenej vody na 10 km trati. V konkurencii 38 pretekárov vybojoval napriek náročným podmienkam na orientáciu a  fyzickým kontaktom od súperov po skvelom finiši v poslednom 2,5 km kole 20. miesto. Jeho výkon a umiestnenie bolo najlepším výsledkom 7 člennej slovenskej výpravy.

Olívia Ana Šprláková – Zmorová v konkurencii 35 pretekárok kategórie 16 -17 ročných dievčat si v konečnom účtovaní vyplávala 29. priečku. Dala do boja všetky sily, ale na lepšie umiestnenie v poradí to podľa jej vlastných slov nestačilo.

Reklama

Prajeme našim reprezentantom skorú regeneráciu a veríme, že sa po skúsenostiach nadobudnutých vo „svetovej“ vode dočkáme v budúcnosti od nich ešte mnohých príjemných plaveckých prekvapení.
Radoslav Suchánek

Populárne články