Piešťanskí futbalisti remizovali s MFK Nové Zámky

V úvodnom jarnom stretnutí III. ligy videli v sobotu 9. marca diváci na piešťanskom štadióne iba priemernú hru, ktorej chýbala futbalová iskra. Hostia prišli s jasným zámerom, získať bod, čomu podriadili aj taktiku.

[singlepic id=27280 w=520 h=340 float=center]

Domáci mali počas prvého polčasu jasnú prevahu, no proti prehustenej obrane sa nedokázali presadiť. Až v 20. min. zablokoval strelu Mehdi-Karima obranca na roh, po ktorom strelu k žrdi brankár Mihálik vyrazil. V 32. min Rybanského center priťukol hlavou Ulrich Galbovi, ten však vysoko prestreli. O päť minút sa v gólovej šanci ocitol Kuba, jeho strelu zblokoval obranca na roh. Druhý polčas začali domáci veľkým náporom. Už v 48. min. strela Mehdi-Karima skončila na brvne Mihálikovej bránky.

Piešťanci sa dočkali v 53. min po rohovom kope Vallu a prihrávke Pavloviča presne k žrdi trafil Ulrich – 1:0. Následné dve strely Rybanského skončili vedľa. V 70. min. prvý krát pohrozili hostia. Po závare pred domácou bránkou prestrelil zo šiestich metrov Gajdoš.

V 75. min. po prihrávke Mehdi-Karima mohol domácich upokojiť Kuba. Vo vyloženej šanci ho vychytal Mihálik. V 79. min. po prihrávke Pavloviča strelu Galbu zblokovala obrana a z rýchleho protiútoku Gajdoš opäť prestrelil. Nakoniec sa hostia predsa len tešili. V 89. min po prísne posúdenom faule pri rohovej zástavke, sa v skrumáži po následnom priamom kope najlepšie zorientoval striedajúci Zsák a vyrovnal na konečných 1:1. Pred 370 divákmi rozhodoval Piatka.

PFK Piešťany – MFK Nové Zámky 1:1 (0:0)

Góly : 53. Ulrich – 89. Zsák

ŽK: 59. Ulrich – 56. Gajdoš

PFK Piešťany: Hodulík – Vyskoč, Halás, Chebeň (82. Masárik), Valla, Rybanský, Galba, Pavlovič, Mehdi-Karim, Ulrich, Kuba (79. Valachovič) Tréner: Michal Krajčovič

MFK Nové Zámky: Mihálek – Poluch, Gajdoš, Ešek, Áč, Haulík (46. Košút), Bukovič, Hlavačka (60. Szántó), Fehervári, Bombicz (77. Zsák), Ilič Tréner : Peter Buranský

Autor:  Ing. Jaroslav Valo Ilustračné foto: th