Piešťanské čajky zdolali s vysokým rozdielom Slovan Bratislava

Vo včerajšom zápase slovenskej extraligy vstúpili piešťanské basketbalistky do zápasu koncentrovane a ich výborná obrana domáci tím zaskočila.

[singlepic id=59096 w= h= float=center]

kia akcia

Už v druhej minúte stretnutia bol stav 0:11 a hoci po oddychovom čase Slovan vsietil dva koše, hostky pokračovali v dobrom tempe a šnúrou 13 bodov zvýšili na 5:24 a prakticky rozhodli o zápase. Prevaha Čajok v nasadení a v rýchlosti sa prejavovala vo vývoji skóre takmer do konca tretej štvrtiny, do stavu 25:70. V poslednej štvrtine sa zápas len dohrával.

V zápase sa dostali na ihrisko všetky hráčky hostiek a všetky sa zapísali do streleckej listiny. Slovan Bratislava – Piešťanské Čajky 40:81 (9:27, 17:50, 31:70)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 6, Páleníková T. 6, Dudášová 6, Stehlíková 24, Bartoňová 9 (Zentková 10, Horvátová 2, Felixová 10, Balážová 2, Bartánusová 6). Tréner: M. Pospíšil.

Slovan: Marcová, Križmová 6, Polcerová 2, Riecka 10, Hujsiová 4 (Kučerková, Slezáriková 6, Pribulová 4, Rykulská 5, Turzáková, Zarevúcka 3). Tréner: D. Rakočevič.

TH: 13/8 – 10/6. FAULY: 16 – 16, TROJKY: 2 – 5. 100 divákov. Rozhodovali: Doušek, Bara, Hollander. Pozorovateľ: Suja ŠTVRTINY: 9:27, 8:23, 14:20, 9:11).

Text: md Ilustr. foto: mp