Piešťanské čajky vyhrali v Luhačoviciach

Vo svojom prvom prípravnom stretnutí v Luhačoviciach sa Piešťanské čajky stretli s družstvom Valosun Brno, ktoré je v tomto kúpeľnom meste na sústredení.

[singlepic id=34130 w=320 h=240 float=right]Úvod zápasu bol zo strany nášho tímu dosť nervózny, chybovali v prihrávkach a ani strelecky neboli Piešťanské čajky úspešné. Hráčky Brna to rýchlo využili a získali až 15 bodový náskok. Od začiatku druhej štvrtiny sa však naše dievčatá upokojili, tréma z ich prvého spoločného zápasu postupne opadla a plnením taktických pokynov trénera Pospíšila začali náskok domácich znižovať.

Stav sa vyrovnali v 32. minúte, a v 36. minúte prvýkrát viedli po trojke Malinkovej. Hráčkam Brna sa už nepodarilo zápas otočiť a Piešťanky oslávili prvé víťazstvo.

„Dnes sme odohrali typický úvodný zápas prípravy. V prvom polčase bol náš výkon veľmi naivný, robili sme zbytočné chyby čo skúsenejší súper náležite trestal. Po prestávke sme začali koncentrovanejšie a postupom zápasu náš výkon gradoval. Výsledok nie je najpodstatnejší, no samozrejme víťazstvo nad kvalitným tímom potešilo. Máme pred sebou veľa práce čo je však v tejto časti prípravy prirodzené,“ povedal po zápase Martin Pospíšil, tréner Piešťanských čajok.

Valosun Brno – Piešťanské Čajky 66:69 (55:51, 43:36, 28:14) ¼: 22:14, 15:22, 12:15, 11:18

Zostava a body Piešťanských Čajok: Malinková 12, Baburová 6, Krč-Turbová 7, Pilátová 9, Felixová 8 (Dudášová 10, Zentková 4, Stanková, Dubeňová 2, Horvátová)

Text: ts Foto: piestanskecajky.sk