Piešťanské čajky vyhrali nad MBK Ružomberok 89:50

Na záver základnej časti si Piešťanské čajky spravili chuť jednoznačným víťazstvom nad MBK Ružomberok. Čajky mali duel na domácej palubovke od začiatku vo svojej réžii a počas celého stretnutia na ihrisku dominovali a zaslúžene si pripísali suverénny triumf 89:50.

Obe družstvá sa v Piešťanoch predstavili v oklieštených zostavách, no boli to domáce Čajky, ktoré od začiatku stretnutia diktovali tempo. Čajkám sa od úvodu darila streľba za tri body, keď hneď v prvej štvrtine premenila dva pokusy Handy a jeden Brown. V druhej podobne presne mierili Slamová s Páleníkovou a domáce hráčky sa rovnako dôsledne presadzovali aj v podkošovom priestore a pred polčasom si vytvorili náskok 46:27.

Do druhej časti zápasu nastúpili Piešťanky v pohode a postupne zvyšovali svoj náskok. Čajky dodržiavali taktické pokyny trénera Pospíšila a svoje súperky k ničomu vážnejšiemu nepustili. Najvyšší náskok Piešťanky dosiahli v 38. min, keď viedli o 39 bodov 86:47 a tento náskok si aj udržali do konca stretnutia, keď zvíťazili 89:50. Bodovo sa do štatistík zapísali všetky hráčky Piešťan, tradične najviac vyčnievala 19 bodová Oliver, ku ktorej sa pridala so 16 bodmi Slamová.

Čajky tak zakončili základnú časť víťazstvom a do nadstavby, kde budú hrať medzi sebou najlepšie štyri tímy pôjdu z druhého miesta. Počas nasledujúceho týždňa čaká Piešťanky štvrtkový zápas CEWL vo Viedni a v sobotu pocestujú  na prvé kolo nadstavbovej časti do Šamorína.

Piešťanské čajky – MBK Ružomberok 89:50 (22:16, 46:27, 70:40)

Piešťanské čajky: Oliverová 19 (11 doskokov), Slamová 16, Brown 11, Páleníková 10, Handyová 10 (Dudášová 13, Oroszová 6, Balážová 4). Tréner: M. Pospíšil.

MBK Ružomberok: Lazárová 13, Campbell 11, Baburová 8, Kmeťová 7, Bartánusová 4 (Sujová, Belušová, Mištinová 5, Moravčíková 2). Tréner: J. Suja.

Trestné hody: 20/18 – 16/8. Fauly: 20 – 21. Trojky: 9 – 2. Divákov: 480. Rozhodcovia: S. Bara, T. Turček, M. Donovalová.

Štvrtiny: 22:16, 24:11, 24:13, 19:10.

-TS Piešťanské čajky; ilustr. foto: archív-