Piešťanská mládež opäť bodovala vo vodnom motorizme

V Komárne sa 1.09.2012 uskutočnilo 2.kolo, a zároveň finálne, Majstrovstiev Slovenska Formuly Future pre mládež od veku 9-15 rokov, ktoré usporiadal Klub vodného motorizmu Komárno.

[singlepic id=34564 w=320 h=240 float=left]Nechýbala tu ani účasť 3 reprezentantov z Piešťan. Pretek sa skladal z dvoch súťažných disciplín: viazanie vodáckych uzlov a slalom v gumenom motorovom člne. Na súťaži sa predstavili pretekári už z predchádzajúceho kola, ktoré sa konalo v Piešťanoch.

Súťažilo sa v dvoch vekových kategóriách. Piešťanci mali zastúpenie v kategórií 13-15 rokov. Najlepšie sa darilo Lucii Hužovičovej, ktorá s počtom bodov 750 získala 2. miesto. Zle neobišli ani Ján Hužovič, ktorý obsadil so 654 bodmi 3 miesto, a Martin Paulovič skončil na 6. mieste s počtom bodov 442.

Po tomto kole sa spravil súčet bodov z celého seriálu Majstrovstiev Slovenska a ocenili sa víťazi obidvoch kategórií. Naši reprezentanti dopadli výborne v obidvoch kategóriách. Vo veku 9-12 rok. patrilo v M. Slovenska 2.miesto Adamovi Kubicovi a 5. miesto Oliverovi Kapšovi. Vo veku 13-15 rok. získala v M. Slovenska Lucia Hužovičová 2. miesto, 3. miesto jej brat Ján, 5. miesto Matej Kubica a 7. miesto Martin Paulovič.

Text: Martina Bábiková Foto: Václav Todt