Piešťanci z Novák priniesli majstrovský titul aj ďalšie skvelé výsledky

Cez víkend 5.-6. júla sa v Novákoch konal 42. ročník Nováckej 500-ky, ktorý bol zároveň majstrovstvami Slovenska pre 9-12 ročné deti.
IMG_0538

Z malých nádejí Kajak & Kanoe Piešťany si titul majstra Slovenska odniesol Daniel Rybanský v kategórii chlapcov 11-ročných, keď suverénne zvíťazil v konkurencii 24 pretekárov. Taktiež získal striebornú medailu v K2 chlapcov 11+12-ročných spolu s Alexom Rebrom. V kategórii K2 dievčat 11+12-ročných získali bronzovú medailu Nikol Šútovská a Lenka Stískalová. Okrem toho naši mladí nádejní pretekári získali ďalšie výborné umiestnenia na bodovaných priečkach Slovenského pohára. Nikol Šútovská a Marek Orviský 5. miesto v K1 12-ročných  a Daniel Ragula 6. miesto v K1   jedenásťročných.

Na Nováckej 500 získal Eduard Rebro 2 x 1. miesto v K2 500 a 200 a 2 x 2. miesto v K1 500 a K1 200. Romana Mikušová zvíťazila v K2 500, v K2 200 2. miesto a v K1 na oboch tratiach dopádlovala na 3.mieste. Terézia Orviská s Evou Domonkošovou si vypádlovali v silnej konkurencii reprezentantiek ME juniorov vo Francúzsku pekné 4.miesto.
Samuel Šebo získal bronzovú medailu na K1 200 a na 500 metrovej trati dopádloval štvrtý aj za účasti zahraničných pretekárov z Čiech a Poľska.
Piešťanská kanoistka Hana Mikéciová zvíťazila v C1 500 aj 200 metrovej trati.
Popri medailových úspechoch sa ani ostatní naši pretekári v silnej konkurencii nestratili a vybojovali aj niekoľko ďalších finálových umiestnení na 500 a 200 m tratiach.

Autor: mk Foto: A. Šebová, Ľuboš Hložka