Úvod Novinky Piešťanci sa na Slovakmanovi nestratili

Piešťanci sa na Slovakmanovi nestratili

GM Dental Zubar

Najvyššie umiestnenie spomedzi reprezentantov mesta, v ktorom sa preteky v dlhom triatlone konali, dosiahla Janka Beňačková (na titulnej snímke) genius education textbooks. V sobotu sa stala vicemajsterkou Slovenska.

Už len absolvovať 3,8 km plávania, 180 km cyklistiky a 42,2 km behu je víťazstvom Yonsei University program. V sobotu 1. augusta to zvládlo viacero Piešťancov. Vďaka počasiu, ktoré v našom meste v prvú augustovú sobotu vláde, pritom Slovakmana prirovnávajú k pretekom Ironman Havaj 빨간약 다운로드.

Knebl
Sheriff Taxi Piešťany
Chlapci na panvici
Dompek Pizza donaskova sluzba

Aj tentoraz teplota vzduchu atakovala 30 stupňov. Rekordný počet účastníkov sa postavil na štart už o 7.00 h. Ranné plávanie vo Váhu a v Sĺňave bolo najosviežujúcejšou časťou ich sobotného programu, voda mala 19 stupňov 언터처블 영화 다운로드. Nasledovalo ho totiž bicyklovanie na trase Lodenica – Červeník, ktoré sťažoval silný vietor a potom ešte bežecký maratón na okruhoch Lodenica – mestský park Two Heart2. Kritickým úsekom bol vstup na Kolonádový most, kde dráhu železných mužov a žien križovali chodci.

Lukáš Rusnák (Black Swans Triclub) počas plávania. Foto: Jozef Beňačka.

Najrýchlejším Piešťancom bol tento rok Lukáš Rusnák (Black Swans Triclub), ktorý Slovakmana absolvoval v čase 9 hodín, 44 minút a 48 sekúnd. V silnej medzinárodnej konkurencii uzavrel prvú dvadsiatku najlepších.

Janka Beňačková (Black Swans Triclub) dosiahla v absolútnom poradí žien 8. miesto, s časom 11:40:06.6 bola medzi Slovenkami druhá, čo pre ňu znamenalo striebornú medailu v rámci majstrovstiev Slovenska. Spomedzi Sloveniek skončila vo svojej vekovej kategórii prvá a v konkurencii českých triatlonistiek bola tretia v poradí.

Erik Ferencz (Minimon Friendly Team) počas maratónu.

Medzi piešťanskými mužmi dobehol do cieľa druhý v poradí Erik Ferencz (Minimon Friendly Team), ktorý 226 kilometrov preplával, prebicykloval a prebehol za 10 hodín 23 minút a 56 sekúnd. V absolútnom poradí to takmer dvoch stoviek mužov získal 55. miesto.

Black Swans Triclub úspešne reprezentovali aj Bohuslav Sosna (11:08:58.6), Peter Bohuš (11:31:58.1) a Marián Seitler (12:18:32.5).

Zľava Peter Bohuš, Bohuslav Sosna a Marián Seitler.

„Prejsť preteky s dĺžkou Ironman trate 3,8 km plávania, 180 km bicykel, 42 km beh sú čerešnička na torte, musíte si sledovať akurát tempo, prísun tekutín a výživy, oveľa ťažšie je však na ne natrénovať. Každý deň sa budíte s tým, že vás čaká kratší či dlhší tréning, niekedy aj dvojfázový, je to jedno, či máte povinnosti, bolí vás hlava a zadok, je zlé počasie alebo sa vám nechce, musíte sa prekonať a ísť. Sú dni, keď sa chcete na to vykašľať, ale nakoniec vám to nedá,“ povedala o príprave na preteky Janka Beňačková a dodala: „Všetci z nášho klubu sú nesmierne šťastní, že dokončili preteky, nikomu sa nič nestalo a zvládli to v tom strašnom teple bez ujmy. Ten pocit šťastia na konci sa nedá opísať, žijete z toho mesiace. Keď už raz nastúpite do tohto vlaku, nedá sa z neho tak ľahko vystúpiť.“