Connect with us

Novinky

Do Piešťan zavítajú viacerí reprezentanti, zašportujú si celé rodiny

Published

on

Reklama

V priestoroch futbalového štadióna a mestského parku v Piešťanoch sa v sobotu 29. júla uskutoční športovo-rodinná integračná akcia Ruka v ruke, ktorá bude prebiehať spolu so Športovými dňami. Účasť prisľúbilo viacero reprezentantov i paralympionikov. Podujatie začne o 9.00 hodine uvítaním a autogramiádou, ktorá potrvá do 10.00.

„Cieľom akcie je vzbudiť povedomie o hendikepovaných ľuďoch prostredníctvom športových aktivít pre všetkých zúčastnených, hlavne medzi najmenšími. „Pre deti sú nachystané štyri zóny, kde si budú môcť zasúťažiť. Aby si vyskúšali, aké je to byť hendikepovaným, v niektorých hrách sa im sťažia podmienky. Rovnako si budú môcť vyskúšať rôzne športy, ktorých aktivity pripravia niektoré športové kluby z Piešťan. Ak sa im niektorý z nich zapáči, môže sa od nasledujúcej sezóny stať ich súčasťou,“ povedal za organizátorov Erik Hlavatý z PFK Piešťany.

Reklama

Rodičia môžu odovzdať svoje deti od štyroch rokov dobrovoľníkom. Sami si tak budú môcť zašportovať na Športových dňoch, ktoré sa konajú „ruka v ruke“ v mestskom parku. Vyskúšať si tak môžu množstvo aktivít vrátane jogy, zumby, jumpingu, poledance, street workout OCTAGO, funkčného tréningu či množstvo iných. Deti, ktoré prejdú všetkými zónami čaká malý darček. Organizátorka Športových dní Mária Bendová návštevníkom odporúča pohodlné oblečenie a tenisky.

„Akcia je ideálna pre športových nadšencov, ale ak pre tých, ktorí nevedia ako začať a chcú nabrať inšpiráciu pre zdravý životný štýl. Integrácia je veľmi podstatná, preto sme tieto dve udalosti prepojili,“ približuje podujatie Mária Bendová.

Reklama

Pre rodiny s hendikepovanými deťmi sú pripravené odborné prednášky či inak špecializované aktivity vrátane lekárskej poradne, v ktorej budú celý deň k dispozícii odborníci z pediatrie, neurológie, ortopédie, rehabilitácie či internej medicíny. Jana Sabová z ADELI Medical Centre však hovorí, že každý účastník si nájde svoju aktivitu. Hlavným poslaním akcie však bude integračný rozmer.

„Aj naši pacienti sú ľudia ako my so svojimi potrebami a záľubami. Preto sme prijali možnosť spoluorganizovať, spolu s PFK Piešťany, túto športovo-integračnú akciu Ruka v ruke. Deti uvidia, že aj tie s hendikepom sa radi hrajú, športujú, pretekajú, súťažia a že môžu byť skvelými kamarátmi. Rodičia si zase môžu vybrať z veľkej škály športov alebo ďalších aktivít. Všetkých vás v tento deň pozývame, aby sme si ruka v ruke zašportovali,“ dopĺňa Jana Sabová z ADELI Medical Centre.

Organizátori momentálne hľadajú dobrovoľníkov od 14 rokov, ktorí sa počas dňa budú venovať hendikepovaným. Tí sa môžu registrovať na webovej stránke futbalového klubu alebo priamo na telefónnom čísle 0944247343.

-Miro Béreš-

Populárne články