Päť titulov majstra pre plavcov Kúpeľov

Uplynulý víkend sa v Rimavskej Sobote konali Majstrovstvá Slovenska v plávaní 11 a 12 ročných žiakov. Aj napriek podmienkam, v ktorých trénujú, si plavci ŠPK Kúpele Piešťany vyplávali 20 medailí.

Skodny kopie

Michal Škodný bol najúspešnejší medzi 11 ročnými

Najúspešnejším plavcom nielen v klube, ale aj na Slovensku v kategórii 11 ročných sa stal Michal Škodný, ktorý si vyplával tri tituly Majstra Slovenska na 200, 400 a 800 m voľný spôsob, na 100 m voľný spôsob a 100 m motýlik obsadil striebornú priečku a na 50 m voľný spôsob a 400 m polohové preteky vybojoval bronz. Miško na 800 metrovej trati časom 10:27,12 vyplával najhodnotnejší bodový výkon vo svojej kategórii 353 bodov.

Druhým najúspešnejším plavcom sa stal Richard Horyl, ktorý získal titul Majstra Slovenska v disciplíne 400 m polohové preteky, strieborné medaily na 200, 400, 800 m voľný spôsob  na 200 m motýlik. Za svoj výkon na 800 m voľný spôsob (10:32,67) získal 344 bodov a obsadil v kategórii 11 ročných celkovo 2. miesto.

Maxim Vass vybojoval titul Majstra Slovenska na 100 m prsia. Filip Lányi premiérovo obsadil strieborný stupienok na 100 aj 200 m znak. Z dievčat si Terézia Danková odniesla takisto po prvý raz striebro na 200 m motýlik a 400 m polohové preteky. Tamara Horylová sa po prvý raz postavila na stupeň víťazov  pre bronz na 100 m prsia.

Do medailovej zbierky prispeli štafety chlapcov na 4×50 m polohové preteky v zložení Gabriel Ilončiak, Maxim Vass, Martin Benka a Michal Škodný,  a štafeta 4×50 m voľný spôsob  – Gabriel Ilončiak, Richard Horyl, Maxim Zahradnik a Michal Škodný, ktoré si vyplávali bronzové medaily.

Na  M SR náš klub a naše mesto  najmladší  vzorne reprezentovali , aj keď nášmu športu v Piešťanoch šťastie nepraje.  Za možnosť trénovať treba  poďakovať vedeniu hotela SOREA.