Medzi ocenenými rýchlostnými kanoistami i viacerí pretekári z ŠK KAJAK

Dom kultúry Zrkadlový háj v bratislavskej Petržalke sa v piatok 20. januára večera i v noci stal miestom oslavy rýchlostnej kanoistiky a najmä slovenských úspechov v roku 2016. Tradičný galavečer za účasti širokej kanoistickej rodiny, od najmladších pretekárov cez trénerov a funkcionárov i rodinných príslušníkov, poctili svojou návštevou mnohé osobnosti a vzácni hostia. Nechýbal medzi nimi nový prezident SOV Anton Siekel, bývalý šéf Športového centra polície Marián Kukumberg i jeho nástupca Juraj Minčík. Medzi účastníkmi bol i veľký podporovateľ športu Ladislav Ásványi, podpredseda Rady pre šport Ministerstva školstva SR Ján Krišanda, či poslanec Národnej rady SR a priaznivec kanoistiky Dušan Čaplovič, ktorí dekorovali ocenených športovcov a trénerov.

d34be8e94d3b7d7a2739597393160d28.jpeg; charset=binaryŠportový klub KAJAK Moravany aj tento rok mal svojich pretekárov, ktorí boli vyhodnotení medzi tými najlepšími na Slovensku vo svojich kategóriách. Víťazkou Slovenského pohára v kategórii kanoe kadetky sa stala Lucia Valová. V tej istej kategórii skončila na 2. mieste Martina Havrilová.

2.miesto v kategórii kanoe dievčatá 14-ročné obsadila Tamara Balážová a na 3. mieste v tej istej kategórii skončila Lucia Prouzová. 3. miesto si po náročných súbojoch počas celej sezóny odniesol Matej Danáš v kategórii kajak chlapci 13-roční a medzi ocenenými nechýbal ani Michal Szobolovszky v kategórii kanoe chlapci 13-roční. 16195200_1342288502461051_5296730613795998528_n15875230_1342291919127376_6878400139187425021_o

Za výbornými výsledkami mladých moravianskych kanoistov a kajakárov stoja hlavne šéftréner Juraj Homola a Zuzanam Matušovychová za čo im patrí veľká vďaka. Náš klub skončil spomedzi viac ako 20 klubov na krásnom 5. mieste. Veľmi si vážime toto historicky najlepšie umiestnenie nášho klubu. Pred ôsmymi rokmi, kedy sme klub zakladali, tak sme ani vo sne nedúfali, že by sme sa za tak krátky čas vyšplhali tak vysoko – Igor Valo, predseda ŠK KAJAK.16178563_1342296155793619_1370369025800816632_o

Celý večer i noc sa niesli v slávnostnej, ale aj uvoľnenej atmosfére, plnej zábavy, družných debát, chutných jedál i nápojov, tomboly. A tanečný parket bol v permanencii do skorých ranných hodín. Vďaka za organizáciu patrí generálnemu manažérovi SZRK Borisovi Bergendimu a jeho tímu spolupracovníkov.

Bol to síce posledný galavečer pod hlavičkou Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky (po spojení s vodnými slalomármi vznikol nový zväz Slovenská kanoistika na čele s Ivanom Cibákom, taktiež prítomným na slávnostnom večere), ale i v budúcnosti sa určite budú kanoisti každoročne schádzať pri takýchto stretnutiach, aby oslávili spoločné úspechy. A sme presvedčení, že aj v nasledujúcich rokoch bude čo oslavovať.