Na vodách Sĺňavy I. kolo Slovenského pohára formula FUTURE

V sobotu 8. júna sa na piešťanskej Sĺňave konalo I. kolo Slovenského pohára formula FUTURE. Tieto preteky usporiadal Klub vodného motorizmu a vodných športov Piešťany (KVMVŠ) v priestore klubu.

Prvého kola sa zúčastnilo celkom 15 pretekárov z Piešťan, Malaciek, Bratislavy a Komárna. Pretekári boli rozdelený do troch kategórií- tried, pričom najskôr si súťažiaci zmerali sily vo viazaní vodáckych uzlov a potom v jazde na gumenom motorovom člne medzi bójami.

V triede Delfín – kategória nováčik sa víťazkou stala Emma Zámečníková z klubu KVMVŠ Piešťany, ktorá absolvovala jazdu na gumenom člne s maximálnym výkonom 10 h.p.

V kategórií mladších žiakov sa na stupne víťazov postavila EllaJung s tretím miestom z klubu SJ Sport Malacky, s druhým miestom Nina Majerčíková z klubu H2O Motorsport Piešťany a s víťazným prvým miestom Šimon Jung z klubu SJ Sport Malacky. Táto kategória opäť absolvovala jazdu na gumenom člne s maximálnym výkonom 10 h.p.

V kategórií starších žiakov sa z celkového víťazstva tešil Šíra Oliver z klubu Inter Bratislava, druhé miesto si vybojoval Veselý Jakub z klubu H2O Motorsport Piešťany a tretie miesto získala Bazínska Barbara z klubu Kormorán Komárno. V tejto kategórií jazdili pretekári na člne poháňanom závesným motorom s maximálnym výkonom 15 h.p.