Úvod Šport Na Váhu zvíťazili Dunajskí diabli

Na Váhu zvíťazili Dunajskí diabli

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

V sobotu 16. októbra sa v Piešťanoch na Váhu medzi Kolonádovým a Krajinským mostom uskutočnili preteky dračích lodí – Dragon Cup 2010 hp laptop touchpad driver. Zúčastnilo sa ich päť lodí, v ktorých sedelo po dvadsať pretekárov plus kormidelník a bubeník. Na záver podujatia zamkli vodáci vody Váhu a poslali vodníka na zimný spánok Download the android image.

[singlepic id=5668 w=320 h=240 float=left]Preteky dračích lodí pochádzajú z Číny a jazde na týchto lodiach sa na celom svete venuje viac ľudí ako futbalu 크롬 영화 다운로드. Do Piešťan si prišla zmerať sily stovka súťažiach. Rozjazdy a súčet časov v nich, určili, že vo finále B  sa stretli lode Vodnoturistický oddiel Piešťany a Sĺňavskí draci 윈도우 10 인터넷 익스플로러 다운로드. Úspešnejší boli Sĺňavskí draci, ktorí tak získali štvrté miesto.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Vo finále sa stretli Nostradamus 2012 Columbia, Neptún klub – Povodie Váhu Piešťany a Dunajskí diabli Fallout 4. Na treťom mieste skončili domáci pretekári z Neptún klubu. Druhý bol tím Nostradamus, ktorý mal aj medzinárodné obsadenie a zároveň aj najmladšieho 10 ročného a najstaršieho 70 ročného pretekára spring bulletin board. Víťazmi sa stali Dunajskí diabli z Bratislavy, ktorých jadro tvorili bývalí či súčasní veslári a kajakári a doplnili ich traja mladí piešťanskí veslári 유니코드 다운로드. Medzi Dunajskými diablami sedel aj veslársky olympionik Ján Žiška a jeho partner z dvojskifu Ondrej Hambálek, ale aj minuloročný veteránsky majster sveta v K2 Richard Binder Download Acronis 2018.

[singlepic id=5646 w=320 h=240 float=right]Dračie lode podľa vyjadrenia Jána Žišku nie sú len o športe, je to stretnutie sa ľudí a spoločenská záležitosť lg 유심 다운로드. Mnohí športovci si tak vynahrádzajú roky individuálnej driny. Dračie lode ľudí spájajú, aby vedeli spolupracovať. Posádky, ktoré súťažili v Piešťanoch vznikali buď na poslednú chvíľu, alebo spolu nefungujú dlho Hancom Office 2007. Spojili však ľudí z rôznych miest a dokonca krajín a umožnili im tak vzájomne sa spoznať. Všetci sľúbili, že o rok prídu do Piešťan opäť. Organizátori z Neptún klubu – Povodie Váhu Piešťany v spolupráci s propagátorom myšlienky dračích lodí na Slovensku, Ľubomírom Matúšom z Trečína, však plánujú už na začiatku budúceho leta zorganizovať veľké medzinárodné preteky, na ktorých by sa zúčastnilo 150 lodí a 3000 pretekárov. Podmienky v Piešťanoch sú vraj na to úplne ideálne a tak veria, že sa im to podarí.

Na záver pretekov zamkli vodáci, respektíve osobne primátor Piešťan, ktorý sa venuje jachtingu, vody Váhu.

Autor: ht  Foto: Tomáš Hudcovič – hug(o)photo agency

[nggallery id=213]

REKLAMA