Muži si po zápase s Dunajskou Stredou napravili chuť a vyhrali 7:2

V tzv. anglickom týždni nastúpili muži z PFK Piešťany na zápas deviateho kola proti poslednému tímu tabuľky FK Voderady. Domáci celok bol od úvodného výkopu aktívny a chcel čo najrýchlejšie rozhodnúť. Tento zámer hráči PFK Piešťany naplnili a v 31.. minúte viedli už 3:0. Postupne zvoľnili tempo, čo využil súper a v druhom polčase im strelil dva góly. Domáci hráči však v druhej polovici stretnutia skórovali až štyrikrát, preto sa tešili zo zaslúženého víťazstva. Na čelo tabuľky strácajú jeden bod.

Muži 9. kolo Piešťany – Voderady 7:2 (3:0)

Góly: 13., 31., 49. Juraj Braniša, 15. Filip Korec, 54. Adam Kusý, 62. Milan Klasovitý, 87. Adam Grík

Zostava 9. kola: Červenka – Sedláček, Modrovič, Hutár, Glos (Stanek 46.), Grík, Kusý, Némethy (Klasovitý 46.), Korec (Miškech 61.), Štefanka, Braniša (Doktor 79.)

Martin Krajčovič, asistent trénera mužov: Po stredajšom pohárovom zápase sme chceli proti poslednému mužstvu tabuľky byť od úvodu zápasu aktívni, aby sme o našom víťazstve rozhodli čo najskôr. Tieto zámery sa nám podarilo aj napĺňať – v 31. minúte bolo 3:0 a o našom víťazstve rozhodnuté. Chalani začali postupom času strácať koncentráciu na jednotlivé herné činnosti, aj keď sa nám podarilo v druhom polčase streliť štyri góly, nemalo by sa stávať, že súperovi dovolíme po našich ľahkých nevynútených chybách dva krát skórovať.

Starší žiaci U15 9. kolo Piešťany – Lok. Trnava 0:0 (0:0)

Zostava 9. kola: Marek, Dzuro (´Chalás), Gešvandtner, Baláž (´Jurík), Suchý, Badáň, Šálek (´Hochel), Gvozdenovič, Hesko, Petráš , Fodrán

Szilard Petényi, tréner U15: Proti vysoko favorizovanému súperovi, k akým Lokomotíva nesporne patrí, sme výsledkovo zvládli zápas nadštandardne. Taktickému zámeru – neinkasovať, sme podriadili celú stratégiu hry s množstvom obmien, ktoré sa stali základom nášho úspechu. V ofenzívnej fáze sme sa príliš nepresadzovali, avšak o to viac sme trápili kvalitných hostí ako defenzívny kompaktný blok, proti ktorému sa nepresadili v koncovke. Chlapci odviedli kus poctivej práce, za čo si zaslúžia veľkú pochvalu.

Mladší žiaci U13 9. kolo Piešťany – Lok. Trnava 4:1 (3:0)

Góly: 7. Denis Ružička, 9. Denis Seko, 36. Michal Hlavena, 33. Eliáš Lacko – 47. Matthias Beňo

Starší žiaci U15B 8. kolo Piešťany – Topoľčany 1:7 (0:4)

Góly: 44. Filip Košinár – 6. Simeon Benko, 16. Tomáš Orolín, 29. Alexander Bajzík (vl.), 34. Denis Polakovič, 36., 65. Patrik Tejzr, 68. Rastislav Anton Flimmel

Starší žiaci U15B 9. kolo Slávia Trnava – Piešťany 11:2 (5:2)

Góly: 4., 27. Alex Pavlík, 29., 69. Daniel Pikler, 33., 42., 62. Tomáš Malec, 48. Kristián Pavlis, 49. Oliver Popluhár, 65. Lukáš Pažitka, Alex Millar (vl.) – 23. Dávid Putera, 31. Timu Soblahovský

Zostava 9. kola: Janech, Millar, Soblahovský, Michálik, Mocsonoky, Kratochvil, Čavojský, Putera, Bzdušek, Bajzík, Martinkovič, (Konôpka)

Patrik Szabo, tréner U15B: Do zápasu sme šli s tým že nás je 12 a z toho 3 brankári. Chcel som od chlapcov, aby využili to, že môžu hrať celý zápas, v ktorom nám o nič nejde a skúsiť si ho užiť naplno. Polčas skončil 5:2 pre domácich. Výsledok je desivý, no mne prekáža omnoho viac to, že chlapci chodia pravidelne na tréningy a v zápase nepodávajú výkony, na ktoré reálne majú. Niektorí chlapci by mali pouvažovať o prístupe a chuti pracovať na sebe. Pokiaľ nebude záujem od nich, ja som bezradný. Soblahovský, Kratochvíl, Bzdušek, Michálek (brankár) na poste stopéra, Mocsonoky, Millar, Janech mali záujem celý zápas … No futbal hrá 11 hráčov.

Mladší žiaci U13B 8. kolo Piešťany – Topoľčany 3:1 (0:0)

Góly: 45., 57. Eliáš Lacko, 54. Marko Noška – 53. Lukas Bezecny

Mladší žiaci U13B 9. kolo Slávia Trnava – Piešťany 0:4 (0:3)

Góly: 11. Jakub Bondra, 13., 24. Šimon Markech, 50. Adam Krajčovič

Zostava 9. kola: Gula, Grznár, Krajčo, Ričány, Petenyi, Vicen, Drevenák, Hudcovič, Krajčovič, Markech, Hiner, Tomaga, Bondra, Valo

Jozef Glos, tréner U13 B: Na Slávii sme odohrali jeden z lepších zápasov. Hrali sme za silného vetra, potešilo ma, že to chlapcom vôbec neprekážalo a zahrali si futbal. Prvý polčas nebol súper pri našej bráne, my sme strelili tri gól a vypracovali sme si veľké množstvo gólových príležitostí. Druhý polčas sa obraz hry nezmenil, aj keď sme hrali proti silnému vetru. Škoda, že výsledok nie je výraznejší. Z hry, ktorú chlapci predvádzali som spokojný.

Mladší žiaci U12C 6. kolo Piešťany – Dubovany 5:2 (1:2)

Góly: 8., 60. Samuel Ričány, 43., 49., 53. Daniel Tomaga – 18. Marek Gálus, 23. Kevin Kovár

Zostava 6. kola : Gula, Gloss, Grznár, Ričány, Boris, Vicen, Drevenák, Hiner, Svitana, Tomaga, Bondra, Svetlík, Valo, Maco, Beňo

Jozef Glos, tréner U13C: V nedeľu sme odohrali zápas dvoch odlišných polčasov. V prvom, aj keď hra nebola najhoršia, sme sa časom prispôsobili súperovi. Dali sme pekný gól, ale potom sme zbytočne poľavili vo svoje hre. Trestom boli dva zbytočné góly v našej sieti. V druhom polčase sme sa dostali do starých koľají. Súper poctivo bránil, ale po pekných strelách a kombinačných akciách sme výsledok otočili v náš prospech.

Prípravka U11 8. kolo Piešťany – Považská Bystrica 3:1 (2:0)

Góly: 22., 25. Leonard Lacko, 53. Tobiáš Michálek – 40. Jozef Petrík

Zostava 8. kola: Podolsky, Mitošinka M., Valovič M., Valovič D., Michálek, Adamovič, Tosi, Salka, Mináriková, Rašlová, Tabaček, Virág, Janec, Bukový, Lacko, Siget, Najman

Patrik Szabo, tréner U11: Teší ma ďalšia výhra chlapcov. Zatiaľ sme bez straty bodu. Opäť som dal hrať dokopy 17 chlapcov čo je skvelé. Zároveň to ale znižuje tempo našej hry. Chlapci majú chuť hrať, poctivo chodia na tréningy a krôčik po krôčiku sa zlepšujeme. Práve ale tento zápas bol pre nás jeden z najslabších v aktuálnej sezóne. Súper bol dôrazný a veľmi šikovný. Naši chlapci nedovolili ani poriadne strelu na bránu a v obrane podávame veľmi slušný výkon. Čaká nás ťažký súper najbližšie kolo, tak sa poriadne počas týždňa pripravíme.

Prípravka U10 8. kolo Piešťany – Považská Bystrica 6:1 (4:1)

Góly: 7. Adam Krištof, 15. Julian Svitana, 19. Lucas Miklušák, 24. Michal Grosman, 27. Tobiáš Mičura, 46. Daniel Haberern – 20. Michal Sárinec

Zostava 8. kola: Urban, Uhrík, Seman, Svitana, Grosmann, Krištof, Chalupka, Bačík, Samuhel, Miklušák, Kubicová, Kovár, Mičura

Andrej Krištof, tréner U10: V sobotu sme mali súpera výkonnostne zatiaľ najlepšieho – dobre kombinoval, bol silný na lopte. Našťastie sme zápas zvládli v náš prospech. Zápas nebol z našej strany najlepší, nezopakovali sme výkon z prípravného zápasu proti U11. Budúci týždeñ hráme s mužstvom, ktoré vedie tabuľku. Musíme sa sústrediť a pripraviť sa na nich čo najlepšie.

Prípravka U9 8. kolo Piešťany – Považská Bystrica 7:1 (4:0)

Góly: 2., 22. Samuel Berlanský, 11. Dominik Doktor, 14., 30. Patrik Mikuš, 44. Timotej Vranka, 50. Tadeáš Studený – 45. Mako Jurdík

Zostava 8. kola: Summer, Antal, Mlynár, Doktor,Berlanský, Komár, Uhrík, Beseda, Mikuš, Borovský, Schulte, Honza, Studený, Krištof, Vranka, Kysela

Adam Doktor, tréner U9: Po minulotýždňovej vynútenej prestávke nás čakal súper z prvej trojky našej tabuľky. Zo začiatku sme sa trošku hľadali na ihrisku, ale s pribúdajúcimi minútami to už bol z našej strany výkon, aký si predstavujeme. Prvý polčas sme hrali na polovici nášho súpera a ovládli sme ho v pomere 4:0. Druhý polčas sme sa trošku uspokojili s výsledkom. Niektoré akcie sme riešili až moc individuálne a ľahko sme strácali lopty v útočnej fáze. Chlapcov nabádame k väčšej tímovej hre s rýchlym posúvaním lopty, ale i tak sme s predvedenou hrou a výsledkom zápasu spokojní.

Príprarvka U9B (U8) 5. kolo Piešťany – Bučany 7:1 (4:0)

Góly: 17. Jakub Urban, 18., 19. Matej Rohár, 22. Dávid Krištof, 42. Michal Komár – 34. Ema Lackovičová, 44. Juraj Lackovič, 45. Samuel Cvíčela

6. kolo Červeník – Piešťany 2:7 (1:4)

Góly: 20., 46. Sebastián Kupka – 6., 12., 19., 30. Matej Ferkodič, 25., 34. Leonard Tkáčik, 45. Dávid Krištof

Zostava 6. kola: Janiga, Petráš, Hrubý, Korenačka, Šúst, Macejka, Urban, Kybych, Rohár, Ferkodič, Masár, Blaško, Tkáčik, Kryštof, Boliešik

Martin Ričány, tréner U8 (U9 B): Hneď od začiatku zápasu sme boli aktívnejší a lopta bola na našich kopačkách. Z našej aktivity sme dali v úvode zápasu góly po priamych kopoch a penalte. To nás upokojilo a chlapci si začali viac veriť. V našej hre, v ktorej prevláda individuálna kvalita, boli už náznaky viacerých prihrávok v hre a využívanie celej plochy ihriska. A to je cesta, ktorou sa chceme uberať. Chlapcom za bojovný výkon a nasadenie patrí pochvala.