Mladí vodní motoristi súťažili na vodách Sĺňavy

Dňa 25. mája sa v Piešťanoch uskutočnilo prvé kolo Majstrovstiev Slovenska v súťaži Formula Future. Organizátorom súťaže bol, tak ako každý rok, Klub vodného motorizmu a športov.

[singlepic id=43241 w=520 h=340 float=center]

Súťažilo sa vo viazaní vodáckych uzlov a v jazde na gumenom člne medzi bójkami. Počasie síce zrána vyzeralo nepekne, ale neskôr sa našťastie vyčasilo. Svojou účasťou nás poctili mladí pretekári z Malaciek, Komárna, Bratislavy a nechýbali ani domáci z Piešťan.

Súťažiaci bojovali v dvoch vekových kategóriách: mladší 9 až 12 rokov a starší 13 až 15 rokov. V kategórii 9 až 12 rokov zvíťazil O. Šíra  z Malaciek s počtom bodov 927. Druhá skončila B. Bazinská z Komárna s 694 bodmi a tretí skončil A. Vejmelka  z Malaciek s celkovým počtom bodov 638.

V druhej kategórii od 13 do 15 rokov skončil prvý V. Slaný  z Bratislavy s 1100 bodmi, na druhom mieste sa umiestnila E. Szepová  z Komárna s počtom 720 bodov  a tretí skončil R. Pajpach z Malaciek s 652 bodmi .

Piešťany reprezentovali v prvej kategórii L. Pavlovič (4.miesto), K. Tomašíková (5. miesto), M. Gašpar (6. miesto) a v druhej, staršej , kategórii M. Pavlovič  (6.miesto), M. Soviš (8.miesto), N. Reháková  (4.miesto), D. Reháková  (5. miesto). Najúspešnejší pretekári seriálu sa zúčastnia týždňového sústredenia v Prahe. Potom ich čakajú Majstrovstvá sveta v St. Peterburgu v Rusku.