Mladí karatisti na majstrovstvách v Senici

Západná únia karate organizovala v Senici 23. marca 1.kolo Majstrovstiev ZÚK. Poriadateľom súťaže bol domáci klub Hanko kai Senica.

karate2

Súťaže sa zúčastnilo viac ako 80 karatistov, medzi ktorými bolo 15 najlepších zo Seigokan Piešťany: Daniel Kolnik, Annamária Valová, Marko Klement, Veronika Ščipáková, Boris Burzík, Timko Šurin, Samuel Potrok, Christopher Salviány, Denis Hadviga , Michal Mičica, Mikuláš Melicher, Matúš Mjartan, Alex Jánoška, Nikoleta Hrčková, Gabriel Korman, a 6 najlepších karatistov z Vrbového: Martin Mešenec, Christopher Svitok, Martin Lago, Ninka Šmidová, Marek Machovič, Šimon Prievozník.

Úplní začiatočníci zo Seigokan sa väčšinou prebojovali až do semifinále. I keď nestáli na stupni víťazov, mali k nemu veľmi blízko. Marek Machovič (Vrbové) sa spolu s Matúšom Mjartanom (Piešťany) prebojovali do finále kata 7a6 kyu. Obaja zužitkovali svoje súťažné skúsenosti. Marek vyhral a Matúš bol druhý. Veľký úspech je i medailová pozícia Martina Mešenca z Vrbového, ktorý ako súťažne úplný nováčik skončil v kumite do 11 rokov na treťom mieste.

Text a foto: Michal Babiar