Medailová žatva plavcov ŠPK Kúpele Piešťany

Reprezentanti zo Športového plaveckého klubu Kúpele Piešťany získali osem medailových umiestnení na Letných majstrovstvách SR mladších žiakov v Štúrove, ktoré sa uskutočnili 22. až 24. júna.

[singlepic id=31921 w=320 h=240 float=left]Medzi mladšími žiakmi sa najlepšie darilo Sáre Niepelovej, ktorá si vyplávala päť medailí. Dva tituly majsterky Slovenska získala na 100 m a 200 m motýlik a na strieborný stupeň pre víťazov sa postavila aj v disciplínach 400 m a 200 m polohový pretek a taktiež na 200 m prsia.

Po jednej bronzovej medaile si odniesli aj Saskia Papšová na 400  m polohový pretek, Zora Bogárova na 200 m motýlik a Matúš Janík na 100 m prsia. Na dvojnásobnej trati 200 m prsia obsadil Janík štvrté miesto. O vyníkajúce umiestnenie sa postarali aj ďalší naši [singlepic id=31922 w=320 h=240 float=left]plavci. Výborné hoci smolné štvrté miesto získal Jakub Horský v disciplíne 200 m znak, piate miesto v disciplíne 800 m voľný spôsob, siedme miesto v disciplíne 200m voľný spôsob a dvakrát ôsme miesto v disciplíne 100 m a 400 m voľný spôsob.

Lenka Paulíková sa najlepšie umiestnila v disciplínach 200 m prsia a 400 m polohový pretek, kde získala dvakrát siedme miesto. Štafeta dievčat v  zložení Niepelová, Bogárova, Paulíková, Papšová v disciplíne 4×50 m voľný spôsob získala 10. miesto a v discíplíne 4×50 m polohový pretek pekné piate miesto.

Text a foto: Darina Moravcová