Masters plavci v Jihlave

Masters plavci Kúpeľov Piešťany bojovali v dňoch 18.-19. mája o tituly na XXX. ročníku Medzinárodných majstrovstiev ČR v plávaní masters v Jihlave. Toto podujatie bolo ovenčené dvomi európskymi rekordmi, ktoré zaplávali Rudolf Šmerda z PVK Brno a Eva Jarošová z Bohemians Praha. V silnej konkurencii 250 plavcov z 8 krajín sa ani naša pätica nestratila.

[singlepic id=43039 w=520 h=340 float=center]

Lucia Vachanová vo svojej vekovej kategórii 25-29 rokov dominovala na tratiach 800 a 400 m voľný spôsob, spokojná bola určite s II. miestami v disciplínach 200 m voľný spôsob a 200 m znak. Bilanciu zavŕšila III. miestom v disciplíne 100 m znak.

Anna Kičinová v kategórii 50-54 rokov zvíťazila na 50 m prsia, druhá bola na 200 m prsia a tretie miesta jej patrili na 100 m prsia, 100 m polohový pretek a 50 m motýlik.

Pavol Škodný nenašiel vo svojej kategórii 40-44 rokov premožiteľa na trati 400 m polohový pretek a získal druhé miesta na 400 m voľný spôsob, 200 m znak a 200 m polohový pretek.

Milan Brňo v kategórii 60-64 rokov vyhral na 100 m voľný spôsob, bol trikrát druhý na 50 m prsia, 100 m prsia a 100 m polohový pretek a tretí na 50 m voľný spôsob. Všetky svoje výkony zároveň zapísal ako nové slovenské rekordy.

Individuálne výsledky doplnil III. miestom na 100 m znak v kategórii 35-39 rokov Karol Jurák.

V štafetových pretekoch na 4×50 m voľný spôsob mix štafety Piešťancov v zložení Pavol Škodný, Anna Kičinová, Lucia Vachanová, Karol Jurák a na 4×50 m polohový pretek mix v obmenenom zložení Lucia Vachanová, Anna Kičinová, Pavol Škodný a Milan Brňo obsadili druhé miesta.

Text: Anna Kičinová Foto: Lucia Vachanová