Majstrovstvá Slovenska v plávaní mladších žiakov pre Kúpele Piešťany so zlatým leskom

Rebeka Buková a Jakub Jánsky

Na Zimných majstrovstvách SR v plávaní v kategórii mladších žiakov, ktoré sa konali od 1. do 3.12. v Šamoríne, sedem plavcov úspešne reprezentovalo ŠPK Kúpele Piešťany. Dvaja najúspešnejší, Jakub Jánsky a Rebeka Buková, získali tituly Majstra Slovenska.

Jakub Jánsky stál dva razy na zlatom stupienku a to v disciplínach 400m polohový pretek a 200m prsia. Rebeka Buková získala titul v disciplíne 100m znak. K trom titulom majstra pridali i bronzové umiestnenia. Jabub v disciplíne 100 m prsia a Rebeka v disciplíne 200m znak.

zľava – Tapušík, Držíková, Luciaková,Švec, Buková, Švecová a Jánsky

Veľmi pekné umiestnenie vybojovala Romana Švecová, ktorá obsadila štvrté miesto na 400m polohový pretek a dvakrát piate miesto v disciplínach 100m a 200m prsia. Pekné osobné rekordy si zaplávali, ďalší členovia výpravy Kúpeľov, Lea Držíková, Veronika Luciaková, Patrik Tapušík a Oliver Švec. Mladší žiaci ŠPK Kúpele tak v Šamoríne –Čilistove úspešne uzavreli svoj plavecký rok 2017.