Lacko nadelil “kanára“ Nadalovi

Lukáš Lacko, minuloročný najlepší športovec Piešťan a slovenská tenisová jednotka, nadelil na turnaji ATP World Tour 250 Qatar ExxonMobil Open v katarskej Dauhe “kanára“ lídrovi tenisového svetového rebríčka Rafaelovi Nadalovi. Žiaľ ani to mu nepomohlo k postupu do štvrťfinále, z ktorého sa napokon tešil po setoch 7:6 (3), 0:6 a 6:3 Španiel.

[singlepic id=9024 w=320 h=240 float=left]Lacko proti Nadalovi v Dauhe zahral omnoho lepší zápas ako vlani na Australian Open. Prvý set sa rozhodoval až v tajbrejku, kde sa prejavili väčšie skúsenosti súčasnej svetovej jednotky. Lukáš stratu prvého setu hodil rýchlo za hlavu a v druhom uštedril Nadalovi nepopulárneho “kanára“, čo sa španielskemu hráčovi naposledy prihodilo takmer pred dvomi rokmi. Slovenský reprezentant sa v tejto fáze výborne pohyboval a dlhé výmeny zakončoval víťaznými údermi. Naopak Nadal v defenzíve na svoje pomery až príliš často chyboval. V treťom rozhodujúcom sete však Nadal zvýšil agresivitu úderov a po dvoch prelomených podaniach Lukáš Lacka viedol už 4:0. Lacko ešte znížil na 3:4, avšak Nadal preukázal svoje kvality a dotiahol zápas do víťazného konca, keď premenil hneď prvý mečbal. Podľa Nadala ak bude Lukáš predvádzať také výkony ako v Dauhe, bude pre všetkých hráčov na okruhu ťažké zdolať ho.

Autor: ht Foto: Tomáš Hudcovič – hugophoto agency