Kanoistika: Medailová žatva Piešťancov na Trenčianskej regate

Pod hradom Matúša Čáka Trenčianskeho sa prvý prázdninový víkend konal jubilejný 61. ročník Trenčianskej regaty v rýchlostnej kanoistike, ktorý organizoval domáci kanoistického klubu TTS. Zúčastnilo sa ho 25 klubov a 432 pretekárov zo Slovenska i zahraničia.

V sobotu si pretekári zmerali sily nielen so súpermi, ale aj so silným nárazovým vetrom na 200 metrových tratiach v singlových aj deblových disciplínach. Šprint v nedeľu vystriedala vytrvalosť, ktorej dĺžka sa pohybovala od 2000 – do 6000 metrov (podľa veku).

Za Klub Kajak – Kanoe Piešťany pretekalo 32 pretekárov, od tých najmenších až po veteránov, ktorí si priniesli z Trenčína 33 medailí. V celkovom bodovaní získali krásne 3. miesto so ziskom 160 bodov a tak sa zaradili hneď za Komárno a Šamorín.

Z kráľovskej disciplíny si piešťanskí rýchlostní kanoisti priniesli:
6 zlatých medailí – 2x Silvia Moravčíková (juniorky) v C1 a v C2 na 200 m spolu s Nicki Ficko,  2x Milan Jankech (veteráni) v K1 a v K2, Tamara Balážová (D – 14 ročné) v C1,
10 strieborných – 2x V. Samuel Podhradský (kadeti) v K1 a K2 spolu s Michalom Jurčom, Patrícia Benková (ženy) a Romana Švecová (D – 13 roč.) v K1, Nicol Šutovská s Timeou Henry (kadetky) v K2, Lukáš Božík a Dušan Hladký (CH -13+14 ročný) a Michal Szobolovszký (kadeti) v C2, 8 bronzových – Michal Jurčo(kadeti), Michal Zrutta (Ch -14 ročný) a Matej Jurčo (Ch -10 ročný) v K1, Daniel Rybanský s Danielom Ragulom (kadeti) v K2,  Hana Gavorová s Romanou Švecovou (D-13+14 ročné) v K2, Alexandra Lehutová (D -14 ročné) v C1.

Vo vytrvalostných tratiach prvé miesto získali Romana Švecová v K1, Silvia Moravčíková a Peter Kizek v C1, druhé – Patrícia Benková, Michal Zrutta v K1 a Tamara Balážová v C1, tretie – Hana Gavorová v K1 a Alexandra Lehutová v C1. Tesne za pódiovými umiestneniami a zemiakovú medailu získali: Filip Jankech, Lukáš Chalás, Tatiana Trakalová a Branislav Pešek. Medzi najmenšími bol medailou ocenený Dominik Hladký za piate miesto.