Kanoistika: Doma sa predviedli najmä Michálek a Šamková

Počas uplynulého víkendu sa na Váhu konala Medzinárodná regata Piešťany v rýchlostnej kanoistike.Sloveskí kajakári a kanoisti si z nej odniesli 35 medailí. Úspešní boli aj zástupcovia domáceho klubu Sĺňava Piešťany.
[singlepic id=30096 w=320 h=240 float=left]Viac ako tristo pretekárov z 18-tich európskych krajín potrápil najmä v prvý deň pretekov v piatok 25. mája silný severný vietor. V tento deň sa pretekalo na 500 metrov. Z Piešťancov sa najviac darilo Simone Šamkovej, ktorá v K1 žien do 23 rokov obsadila druhú priečku a v K2 spolu s Danou Ivanovovou zvíťazili. Medailové umiestnenie zaznamenala ešte Linda Blahová, ktorá bola členkou striebornej K4 kadetiek.
V sobotu boli na pláne preteky na olympijskej trati 1000 m. Tá svedčala Matejovi Michálkovi, ktorý na nej získal 3 prvenstvá. Piešťanský pretekár vyhral K1 mužov do 23 rokov, spolu so Zoltánom Tóthom aj K2 a na záver ešte i K4 keď K2 doplnili Boris Viszlay, Dávid Višváder. Simona Šamková spolu s Danou Ivanovovou vyhrali K2 žien do 23 [singlepic id=30093 w=320 h=240 float=right]rokov a juniorská K4, v ktorej sedeli aj domáci Filip Valo a Jerguš Jacko skončila druhá. V K1 14 ročných dievčat si prvenstvo vybojovala Piešťanka Romana Mikušová.
V nedeľu sa išli divácky atraktívne šprinty na 200 metrov. Na najkratšej trati sa medailovo darilo z domácich len univerzálnej Simone Šamkovej, ktorá v K1 žien do 23 rokov skončila druhá, rovnako ako v K2 s Danou Ivanovovou.