Kajakárom z Moravian sa darilo v Kojetíne

V sobotu 27. júna 2020 sa Športový klub KAJAK Moravany nad Váhom zúčastnil 62. ročníka Moravského pohára v Kojetíne. Za účasti  českých a slovenských klubov sa mladým moravianskym pretekárom podarilo získať až 13 medailí – tri zlaté, päť strieborných a päť bronzových.

Z nováčikov si prvýkrát zapretekal Martin Benko, ktorý obsadil v kategórii benjamínci na 500 m trati 3. miesto a na 200 m 4. miesto. Na K2 sa mu podarilo s Michalom Matejíkom obsadiť 3. miesto.

Michal Matejík sa taktiež umiestnil na 5. mieste v K1 500 m.

O ďalšie úspechy sa zaslúžila Sárka Prekop, ktorá obsadila na K2 500 m 2. miesto, K1 500 m 3. miesto a na K1 200m 2. miesto.

Prvé miesto na 500 m trati si vybojovala Miška Valová a 2. miesto získala Alicka Mináriková v kategórii benjamínky.

Na 200 m trati si dievčatá svoje umiestnenia vymenili a Alicka Mináriková získala 1. miesto a Miška Valová 2. miesto.

Matej Kupec si vypádloval na 500 m 2. miesto a na 200 m svoje prvé zlato.

Oskar Gallo sa umiestnil na skvelom 3. mieste na 200 m a na 500 m skončil na 5. mieste.

Moravancom sa výborne darilo aj v starších kategóriách. Na 5. mieste skončili na 500 metrovej trati v K1 kadetka Emma Bednárová, junior Pavol Melicher a kanoistka  Sabína Gallová.

Medaila len o kúsok unikla juniorovi Richardovi Jahodovi, nádejnej kaoistke Alexandre Minárikovej a kajakárovi Alexandrovi Gallovi, takže sa museli uspokojiť s nepopulárnym 4. miestom.

Na 200 m postup do finále tesne unikol Emme Bednárovej, Pavlovi Melicherovi aj Sabíne Gallovej.

Vo finále na 200 m sa podarilo kanoistom Alexandre Minárikovej obsadiť štvrté miesto a Richardovi Jahodovi piate miesto.

Všetkým  pretekárom gratulujeme k ich výkonom a držíme palce do novej sezóny.

Text a foto: ŠK KAJAK Moravany nad Váhom