Connect with us

Aktuality

Všetky cesty vedú na Kúpeľný ostrov v Piešťanoch

Published

on

Reklama

V nedeľu popoludní sa Kúpeľný ostrov zaplnil mladými rodinami s deťmi. Vďaka Materskému centru Úsmev, Ensana Health Spa hotel Piešťany a TTSK mali rodiny s deťmi jedinečnú príležitosť navštíviť 6 krajín Európskej únie a spoznávať ich špecifiká prostredníctvom ich najznámejších rozprávok. Po dlhom čase izolácie deti uvítali možnosť slobodne sa pohybovať po kúpeľnom parku. Vôbec im nevadilo, že sa v rámci opatrení prevencie šírenia ochorenia COVID – 19 za stanoviskami podujatia museli trošku dlhšie prejsť a pravidelne si dezinfikovať ruky.

Podujatie „Všetky cesty vedú na kúpeľný ostrov v Piešťanoch“ umožnili deťom spoznávať krajiny Európskej únie. Deti navštívili Taliansko, kde sa stretli nielen s Pinocchiom a jeho stvoriteľom Geppetom, ale aj so zúfalou susedkou, ktorej pomáhali rozoznávať druhy cestovín. Naučili sa, že s Talianskom sa spája nielen Koloseum, ale ako dopravný prostriedok sú v ňom často používané aj skútre. Medzi obľúbené talianske potraviny jednoznačne patria cestoviny a pizza. U Geppeta v dielni si mohli vyskúšať prácu s drevom.

Reklama

V Nemecku čakala na deti usilovná včielka Mája, ktorej pomáhali zbierať peľové zrnká z kvietkov. Deti boli také šikovné, že naplnili úle do prasknutia a tento rok sa jednoznačne nemusíme obávať nedostatku medu. Spoznali, že v nemeckej gastronómii sa veľkej obľube tešia praclíky, klobásky a pivo, ktoré sú ideálnymi doplnkami k najobľúbenejšiemu športu krajiny –futbalu.

V Grécku, priamo na vrchole hory Olymp, privítali deti grécke bohyne, ktoré ich sprevádzali olympijskými športovými disciplínami. V prvom rade bolo treba zapáliť olympijský oheň a potom sa mohlo veselo športovať.

Reklama

Vo Francúzsku to rozvoniavalo levandulou a potkan Remy prezradil recept na jeho slávne Ratatouille. Deti prestierali stoly, varili vychýrené jedlá a obsluhovali hladných hostí. Zistili, že s Francúzskom sa spája nielen jedinečná kuchyňa, ale aj levanduľa, syr, bagety, víno a slávne francúzske reštaurácie.

Hotel Transylvánia v Rumunsku otvoril svoje brány iba pre odvážne deti. A že ich bolo neúrekom. Stretli sa so šľachticom Drakulom a jeho rodinou. Super odvážne deti zvládli preniesť jedovaté oči cestou plnou nástrah ako múmie, kostlivci, netopiere… Za odmenu síce nedostali drakulovskú kvapku krvi, iba dezinfekciu na rúčky.

A keďže všetky cesty vedú naozaj na Kúpeľný ostrov v Piešťanoch, tak v závere podujatia čakalo deti Slovensko a naše krásne mesto – Piešťany. Zistili, že symbolom mesta je Barlolamač a mesto Piešťany sa úzko spája aj s pávom a kúpeľnými oblátkami.

V závere podujatia deti čakalo prekvapenie vo forme kolotočov, maľovanie na tvár, cukrovej vaty či zmrzliny.

Bola to naozaj vydarená nedeľa, ktorej aj počasie dokonale prialo. Materské centrum Úsmev predstavilo nový formát zábavno-vzdelávacieho podujatia, ktorý ocenili rodičia aj deti. Toľko veľa detských návštevníkov si Kúpeľný ostrov nepamätá. Vďaka nadšencom z Materského centra nebola o úsmevy v nedeľu núdza.

Veríme, že ak to situácia opäť dovolí, tak sa opäť uvidíme s Úsmevom pri nejakej ďalšej tematickej prázdninovej párty

 

Tlačová správa – Materské centrum Úsmev

Populárne články