Juniorské talnety ŠPK Kúpele Piešťany získali v Nových Zámkoch 43 medailí

Plavci ŠPK Kúpele Piešťany sa prvý aprílový víkend zúčastnili na medzinárodných plaveckých pretekoch Veľká cena mesta Nové Zámky. Najviac sa darilo Matúšovi Janikovi, ktorý v kategórii 11 – 12 ročných získal šesť zlatých medailí v disciplínach 100 a 200 m voľný spôsob, 100 m prsia a 100, 200 a 400 m polohový pretek.
DSCN7272 kopieV tej istej kategórii si Saskia Papšová vyplávala zlato na 400 m polohový pretek a pridala aj štyri strieborné medaily na 100 m prsia, 50 a 100 m motýlik a 100 m pol. pretek. Daniel Chudý získal striebro na 100 m pol. pretek, bronz na 100 a 200 m prsia. Patrícia Mosná pridala tri bronzové medaily v disciplínach 50 a 100 m motýlik a 400 m pol. pretek. Klára Držíková získala striebro na 50 m voľ. spôsob a na 200 m si vyplávala bronz. Michaela Topolčányová bola druhá na 200 m znak a Martin Benka na tej istej trati získal bronz.

V kategórii 13 – 14 ročných si Michaela Haberernová vyplávala dve strieborné (50 m voľ. spôsob a 100 m motýlik) a dve bronzové medaily (100 m voľ. sp. a 50 m znak), Veronika Cserhalmiová bola druhá na 100 m prsia a Dominik Dobrucký tretí na 50 a 100 m znak a na 50 m prsia.

V kategórii 15 ročných a starších si Radka Macová vyplávala druhé miesto na 50 m znak a tretie miesta na 50 m voľ. sp., 100 m znak a 100 m pol. pretek.

Medzi najmladšími sa Terézia Danková postavila na najvyšší stupeň na 50 m voľ. sp. a 100 m prsia, striebro získala na 100 m voľ. sp., 50 m prsia, 50 a 100 m znak. Tamara Horylová bola druhá na 100 m prsia a na polovičnej trati získala bronz, podobne ako na 50 m voľ. sp. Dávid Holík pridal bronz na 100 m prsia.

Autor: Darina Moravcová