Jozef Metelka má zlatú paralympijskú medailu, víťazstvo oslávil tancom

Paralympijské hry v Riu mali dnes na programe ďalšiu disciplínu dráhovej cyklistiky, v ktorej sa predstavil aj Jozef Metelka. Náš pretekár absolvoval vynikajúcu kvalifikáciu, počas ktorej vytvoril s časom 4:29,1212 nový paralympijský rekord. Vo finále závodu v stíhacích pretekoch na 4 kilometre bol na Olympijskóm velodróme v kategórii C4 súperom slovenského reprezentanta Austrálčan Kyle Bridgewood. Jozef Metelka nedal austrálskemu pretekárovi žiadnu šancu a závod ukončil predčasne ešte pred koncom tretieho kilometra a získal zlatú paralympijskú medailu. Z víťazstva mal obrovskú radosť a divákov na štadióne si získal svojimi tanečnými kreáciami. Na treťom mieste skončil s časom 4:43,310 Kolumbijčan Diego German Dueñas Gomez.

Jozef Metelka (2)

Jozef Metelka si od úvodných metrov finále začal vypracovávať náskok, ktorý postupne ďalej zvyšoval. Austrálčan Bridgewood síce bojoval, ale náš cyklista, ktorého komentátori prezývali slovenská stíhačka stále viac ukrajoval zo vzdialenosti, ktorá ich delila. Svojho súpera sa mu podarilo predbehnúť o kolo po troch minútach a desiatich sekundách, kedy bol závod predčasne ukončený. Piešťanský cyklista tak vďaka koncentrovanému výkonu, po ktorom z neho evidentne opadlo napätie, získal svoju prvú zlatú paralympijskú medailu.