Hokej: V prvom finále Piešťancom nepomohli ani posvätené dresy

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany zohrali dnes (3.3.) podvečer prvý finálový zápas prvej hokejovej ligy na východe Slovenska proti HC 46 Bardejov. Po tretinách 1:1, 2:1 a 1:0 skončil zápas 4:2 v prospech domácich. Piešťanci budú mať šancu na reparát už zajtra.

Prvý gól duelu strelili hostia. Na konci jedenástej minúty sa presadil Marek Mertel po prihrávkach Jakuba Ručkaya a Miroslava Pupáka. Vyrovnávajúci gól Bardejovčania [singlepic id=24330 w=320 h=240 float=left]zaznamenali ešte do prvej prestávky. V čase 15:45 skóroval Tomáš Petruška. V druhej tretine sa po piatich minútach hry ujali vedenia Bardejovčania gólom z hokejky Ľubomíra Sabola. O tri minúty sa piešťanským hokejistom podarilo vyrovnať zásluhou Mareka Mertela. Do kabín však išli s jednogólovým náskokom domáci. Päť minút pred koncom tretiny vo vlastnom oslabení zvýšil na 3:2 Erik Piatak. V poslednej tretine domáci ovládli hru a nepripustili Piešťancov k žiadnemu tlaku, naopak v polovici tretiny strelil gól na definitívnych 4:2 v prospech Bardejova René Schneider.

Podľa oficiálneho zápisu duel sledovalo 1950 divákov.

Autor: ht Ilustračné foto: T. Hudcovič