Connect with us

Šport

Hokej: Sedemnásťročný rodák z Piešťan zažil debut medzi mužmi na majstrovstvách sveta proti Kanade

Ešte neplnoletý mladík, ktorého rodiskom sú Piešťany, si odkrútil v pondelok 16. mája premiéru medzi mužmi na majstrovstvách sveta voči súperovi najvyššieho kalibru. Adam Sýkora si za hru v dueli proti Kanade vyslúžil pochvalu trénera Ramsayho.

Published

on

Reklama
Reklama

Sedemnásťročný Adam Sýkora hral počas práve skončenej sezóny za extraligovú Nitru. Popri tom si stihol zahrať na majstrovstvách sveta do 20 rokov taktiež na svetovom šampionáte I. A divízie do osemnásť rokov doma v Piešťanoch.

Jeho výkony nezostali nepovšimnuté a ušla sa mu pozvánka do širšieho kádra pred majstrovstvami sveta v Helsinkách. Napokon sa dostal aj priamo do dejiska majstrovstiev sveta v pozícii náhradníka. Prvé dva zápasy sledoval z hľadiska, avšak v dueli s Kanadou už dostal šancu, ktorú sa snažil naplno využiť.

„Priznávam sa, že som bol pred zápasom mierne nervózny. Predsa len sme hrali proti Kanade. Po prvých striedaniach to však zo mňa opadlo a cítil som sa fantasticky. Snažil som sa robiť rovnaké veci ako v klube. Takýto zápas treba mať v hlave dosť dlho, pretože ho tak skoro nezažijem. Veľmi som si to užil,“ opísal svoje dojmy pre portál sme.sk.

Adam je druhým najmladším strelcom gólu v histórii Slovenska, keď pri svojom reprezentačnom debute medzi seniormi v prípravnom zápase strelil gól vo veku 17 rokov a 243 dní.

Reklama

Z úspechov mladého hokejistu majú radosť aj otec Roman Sýkora a dedo Štefan Sýkora, ktorých životy sú rovnako späté s hokejom.

-red- Zdroj: sme.sk  Foto: FB Adam Sýkora

Populárne články