Hokej: Piešťany doma tesne prehrali so Zvolenom

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany privítali  vrámci 4. kola extraligy  v utorok 25. septembra na domácom štadióne hráčov HKm Zvolen. Vo vyrovnanom súboji po tretinách 2:2, 0:0 a 1:2 napokon prehrali 3:4, i keď by si za predvedený výkon zaslúžili aspoň remízu.

1:1

17 Kamil Brabenec (41 Andrej Podkonický, 8 Radovan Puliš)

1

10:08

PIS

2:1

25 Tibor Melichárek (7 Vladimír Urban, 12 Václav Stupka)

pres/1

1

14:33

ZVA

2:2

41 Andrej Podkonický (91 Peter Hraško, 17 Kamil Brabenec)

3:3

91 Samir Saliji (23 Adam Drgoň, 90 Tomáš Tatár)

pres/2

3

50:15

ZVA

3:4

15 Lukáš Jurík (12 Michal Juraško, 17 Kamil Brabenec)

pres/2

Prvý gól duelu strelili domáci hokejisti. Na začiatku siedmej minúty sa presadil Samir Saliji po prihrávke Vladimíra Nemca. Zvolenčania odpovedali už po jeden aj pol minúte, keď skóroval Kamil Brabenec. Na začiatku jedenástej minúty sa opäť ujali vedenia Havrani. Presilovku využil Tibor Melichárek. Zvolenčania však opäť po pár minútach vyrovnali, tento raz z hokejky Podkonického. V druhej tretine vyšli oba tímy gólov naprázdno. Piešťany však prišli o vylúčeného Henricha Ručkaya a Zvolenčania o zraneného Patrika Huňadyho, ktorý zostal po strete s domácim hráčom ležať na ľade. Zdravotníci mu zafixovali krk a z ihriska ho odviezli na nosítkach.

V tretej tretine sa po niečo viac ako minúte presadili Zvolenčania. Skóroval Lukáš Jurík. O šesť minút vyrovnával Samir Saliji počas presilovky. V polovici poslednej tretiny skončili na trestnej lavici domáci Chylo a Nemec. Zvolenčnia ponúknutú šancu dokonale využili a počas presilovky o dvoch hráčov strelili víťazný gól.

Na piešťanských Havranov teraz čakajú tri zápasy vonku. V piatok 28. septembra proti Popradu, v nedeľu 30. septembra so Žilinou a potom 4. októbra proti Orange 20. Doma sa Piešťanci predstavia až 5. októbra, keď budú hostiť Duklu Trenčín.