Hokej: Piešťancov čaká v play-off Detva

Piešťanskí hokejisti majú za sebou náročný týždeň, ktorým ukončili nadstavbovú časť prvej ligy. Po dvoch výhrach, výhre v predĺžení a prehre, obsadili v tabuľke konečné druhé miesto za Bardejovom. V prvom kole play-off sa stretnú s Detvou.
[singlepic id=24759 w=320 h=240 float=left]V pondelok 30. januára privítali hráči ŠHK 37 Piešťany doma tím HK Orange 20. Nad mladými slovenskými nádejami vyhrali Piešťanci 7:2. V utorok 31. januára prišli do Piešťan Michalovčania. Domáci zápas vyhrali 3:1, čo im po zaváhaní Bardejova v Senici prinieslo priebežné prvé miesto v tabuľke. Seničanov však táto výhra „nakopla“ a chceli sa ukázať v piatok 3. februára doma práve  proti Piešťancom. Zápas skončil nerozhodne 2:2, a tak rozhodovali samostatné nájazdy, ktoré vyhrali hráči ŠHK 37 Piešťany 2:0 a celý zápas teda po predĺžení 3:2. Po predposlednom kole sa na čelo prvoligovej tabuľky opäť vrátil Bardejov. Posledný zápas nadstavbovej časti 1. ligy hrali Piešťany v nedeľu 5. februára doma proti HC Prešov 07. Hoci mali v tomto zápase prevahu a výhodu viacerých presilových hier, na víťazstvo to nestačilo. Duel skončil prehrou Piešťan 1:2. Bardejovčania v poslednom kole deklasovali Topoľčany 16:2 a vyhrali nadstavbovú časť prvej ligy.
Piešťany sa v prvom kole play-off stretnú s Detvou. Séria začína 12. februára.
Autor: db Ilustračné foto: T. Hudcovič