Hokej: Piešťancom to proti Žiline nejde

Piešťanským hokejistom to v baráži o extraligu proti Žiline vôbec nejde. Ani v treťom zápase sa im posledného extraligistu nepodarilo zdolať. Stav série je tak 3:0 v prospech Žiliny a jej hráči a fanúšikovia môžu zajtra teoreticky oslavovať zotrvanie v extralige.

[singlepic id=10896 w=320 h=240 float=left]V prvom dejstve diváci na piešťanskom zimnom štadióne gól nevideli. Domáci mali výhodu jednej presilovky, ale nepodarilo sa im ju využiť. Skóre zápasu otvoril v 23 minúte Žilinčan Michal Hreus, keď do prázdnej brány dorazil strelu Tomáša Petrušku, ktorú brankár Tomek nedokázal skrotiť. V druhej tretine hrali hostia tri presilovky a domáci dve, ani jednu však hráči nezužitkovali. Stav po dvoch tretinách bol 1:0 v prospech Žiliny. V úvode posledného dejstva sa podarilo Žilinčanom zvýšiť na 2:0, keď Dušan Devečka prestrelil Tomeka v závere presilovky. O dve a pol minúty Peško vyhral buly a puk sa dostal medzi kruhy, kde Ján Románek strieľal z prvej. Bol z toho gól do brány Mareka Laca, ktorý nahradil Igora Murína a stav 1:2. Necelé štyri minúty pred koncom zápasu prekonal brankára Tomeka po druhý raz Dušan Devečka, keď poslal za jeho chrbát exportnú prihrávku spoza brány a uzavrel gólový sumár zápasu na 1:3.

Štvrtý zápas série sa hrá v stredu 9. marca o 18.00 h na piešťanskom zimnom štadióne.

Góly: 45:33 Románek (Peško), – 22:32 Hreus (Petruška, Milovanovič), 43:50 Devečka (Rataj, Faith), 56:14 Devečka (Hreus, Nemec), divákov: 2324

Zostava ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Kolník, Kalafút, Bučka, Zajac, Vrána, K. Grman, Mihálik, T. Magušin – Baran, Prokop, Pupák – Románek, Peško, Haring – Gálik, F. Novák, Lušňák – Rybárik, Učeň, Chylo

Tréneri: Milan Klement, Roman Sýkora

MsHK DOXXbet Žilina: Murín (20:00 Laco) – Devečka, Rúfus, Krčula, Dlouhý, Milovanovič, Heš, M. Horský, Leško – Smotrila, Vala, Faith – Nemec, Hreus, Kokavec – Petruška, Rataj, Stupka – Hájnik, Troliga, Drevenák

Tréneri: Július Pénzeš, Robert Rehák