Hokej: Piešťanci vyškolili Spišiakov

Hokejisti ŠHK Piešťany privítali v utorok 22. novembra na domácom ľade tabuľkového susedatím HK Spišská Nová Ves, ktorý je aktuálne v prvej lige tretí, len o priečku za Piešťanmi. Podľa toho sa dal očakávať tuhý súboj, ale v realite Piešťanci nad Spišiakmi, ktorí prišli len s tromi kompletnými päťkami, dominovali so skóre 5:1.

[singlepic id=22324 w=320 h=240 float=left]Prvý gól zápasu padol až takmer po 15-tich minútach hry. Jeho autorom bol Marek Mihálik, ktorému prihrávali Jozef Haring a Ján Románek. Druhý gól strelil v úvode druhej tretiny v presilovke Branislav Jánoš po prihrávke Tomáša Bokroša. V polovici stretnutia na 3:0 zvyšoval Adrián Kolník rýchlou strelou, ktorá takmer roztrhla sieť. Z tretej tretiny uplynulo len 22 sekúnd keď na 4:0 pre Piešťancov zvýšil Antonín Hruška. V štyridsiatejštvrtej minúte sa ku gólovému slovu [singlepic id=22309 w=320 h=240 float=right]dostali aj hostia. Presilovku počas vylúčenia Adriána Kolníka využil Radoslav Kropáč. Definitívnu bodku za gólovým účtom zápasu dal Branislav Jánoš, ktorému asistoval Tomáš Bokroš.

Najbližšie cestujú hráči ŠHK 37 Piešťany na derby zápas do Trnavy, ktorý sa uskutoční v piatok 25. novembra.