Hokej: K víťazstvu nad Martinom prispel hetrik Dušana Pašeka

Čerstvá posila „havranov“ a nositeľ slávneho hokejového mena Dušan Pašek mladší dal vo vyrovnanom stretnutí tri góly a veľkou mierou sa zaslúžil o víťazstvo ŠHK 37 Piešťany nad MHC Mountfield Martin 5:2.

pasek

Desiate kolo Tipsport extraligy prilákalo na piešťanskú Easton Aréna v nedeľu 5. októbra vyše 700 divákov. Vedenia sa už v druhej minúte ujali hostia, zakrátko sa však o vyrovnanie na 1:1 postaral práve Pašek. Druhú tretinu strelecky otvoril Matúš Rais a presne mieril aj Michal Peško, vďaka ktorému Piešťanci viedli 3:1. Tesne pred záverom strednej časti však skóroval Martinčan Michal Važan. Pred odchodom do kabín preto nemali „havrani“ víťazstvo isté. O výhru sa nakoniec postaral Dušan Pašek. V poslednej tretine totiž presne mieril hneď dvakrát po sebe.

Piešťany majú po tomto úspechu v tabuľke ôsme miesto. V uplynulom týždni vyhrali v utorok nad HK Orange 20 tesne 1:0 a nestačili na  Trenčín, kde v piatok prehrali 4:2.