Hokej: Havrani zdolali druhú Bystricu

Hokejisti ŠHK37 Piešťany zdolali v 48. kole slovenskej extraligy na svojom ľade mužstvo HC 05 Banská Bystrica. Piatok 13-steho bol pre nich šťastný a v tesnom súboji zvíťazili 2:1. V dnešnom dueli rozdiel štyridsiatichtroch bodov v tabuľke príliš vidieť nebolo, dominovali predovšetkým obrany.

mg_00711-560x373[1]

Havrani sa ujali vedenia v 17-tej minúte. Filip Hudec, ktorý bol faulovaný, sa sám postavil na trestné strieľanie a suverénne ponad brankárovu vyrážačku strelil prvý gól zápasu. Druhý gól zápasu dali opäť domáci. Na začiatku 37. minúty sa zapísal s dávkou šťastia Dušan Pašek.  Šesť minút pred koncom stretnutia sa presadili aj hostia. Lukáš Bambúch využil zakrytý výhľad domáceho brankára a strelou od modrej sa mu ho podarilo prekonať. Banskobystričania sa do konca zápasu snažili skóre vyrovnať, avšak brankár domácich už puk za svoj chrbát nepustil.