Hokej: Havrani vyhrali nad Popradom po nájazdoch, o postupe do play-off rozhodne posledný zápas

Hokejisti ŠHK37 Piešťany v predposlednom kole základnej časti hokejovej extraligy zdolali v piatok 4. marca Poprad 4:3 po samostatných nájazdoch, pričom ešte 74 sekúnd pred koncom tretej tretiny mohli získať tri body. Martinčania, s ktorými Piešťanci na diaľku bojujú o miestenku v play-off deklasovali doma Zvolen 5:0. Rozdiel medzi Martinom a Piešťanmi v extraligovej tabuľke je tak pred posledným kolom dva body.

Havrani prehrávali pred domácimi fanúšikmi v prvej tretine už 0:2. Prvý rýchly gól z hokejky Jaborníka dostali už v prvej minúte. Druhý pridal v 12-tej Heizer. Do konca tretiny však dokázali odpovedať  Zálešák a Gachulinec. Druhá tretina bola bezgólová. V tretej sa presadil v 44-tej minúte  René Školia. Tesný náskok domáci takmer udržali, avšak 74 sekúnd pre klaksónom vyrovnal na 3:3 Popradčan L. Paukovček. Predĺženie rozuzlenie neprinieslo a tak nasledovali nájazdy. V nich zariadil druhý bod pre domácich Šimíček.

Po dvojbodovej výhre si Havrani udržali šancu na postup do play-off. Martin má momentálne na 8. priečke dvojbodový náskok a rovnako má výhodu lepších vzájomných zápasov, vďaka čomu postúpi do play-off pri bodovej rovnosti. Na to aby Havrni postúpili do vyraďovacích bojov musia v poslednom kole zdolať v derby Trenčín v riadnom hracom čase a veriť, že Martin nedosiahne v Poprade ani na jeden bod.

ŠHK 37 Piešťany – HK Poprad 4:3 po sam. nájazdoch (2:2, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 15. Zálešák (Belluš, Gipters), 16. Gachulinec (Tibenský), 44. Školiak (J. Šimíček, S. Saliji), rozh. sam. nájazd Šimíček – 1. Jaborník (Matúš Paločko), 12. Heizer (Matúš Paločko), 59. L. Paukovček (R. Suchý, Kostúr)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Belluš – Števuliak (5+DKZ za bitku), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Jonák – Stanzel, Tvrdoň, 1382 divákov

Zostavy:
Piešťany: Patrik Rybár – Gachulinec, Kotaška, S. Hudec, Gipters, R. Filip, Trefný, Svetlík, Nechala – J. Ručkay, Školiak, S. Saliji – Belluš, Tomčák, Zálešák – K. Kučera, R. Tvrdoň, Tibenský – Šimíček, Kolena, Hrehorčák
Poprad: Kostúr – Š. Fabian, Jaborník, Dinda, R. Suchý, Kasík, Gaborčík, D. Šterbák, Pařízek – Matúš Paločko, Lantoš, Kroták – Mikula, L. Paukovček, R. Rapáč – Koyš, Heizer, Štrauch – Števuliak, Toma, Malina