Connect with us

Aktuality

Obec Banka plánuje na rok 2016 výstavbu chodníka, opravu kúrenia i multifunkčné ihrisko

Published

on

Reklama
Reklama

Obec Banka pripravuje v roku 2016 viaceré zaujímavé aktivity, ktoré by mali zlepšiť život miestnych obyvateľov. V januárovom čísle periodika Bananský hlásnik o nich informovala starostka obce Tatiana Julyniová. Jedným z významných pripravovaných krokov je napríklad to, že Trnavská vodárenská spoločnosť vezme pod svoju správu vybudovanú kanalizáciu a vodovod. Zástupcovia TAVOS-u zároveň prisľúbili rekonštrukciu vodovodu na Športovej ulici.

Článok s názvom „V tomto roku obec plánuje…“ obsahuje aj pre mnohých potešujúcu správu o výstavbe chodníka na Topoľčianskej ceste, ktorý by mal spojiť časť pod Červenou vežou s už vybudovaným chodníkom vedúcim do kúpeľov. Chystá sa aj výsadba okrasných drevín na miestnom cintoríne a veľmi dôležitým bodom je získanie dotácie z úradu vlády, na ktorú obec podáva opakovanú žiadosť. Týkať sa má opráv kúrenia, ktoré sa nachádza v havarijnom stave tak v materskej ako aj základnej škole a deti by sa mohli potešiť aj zriadeniu multifunkčného ihriska.

„V týchto dňoch sa realizuje štúdia na výstavbu novej škôlky so stravovacím zariadením v areáli základnej školy. V rozpočte obce boli schválené finančné prostriedky na vypracovanie projektovej dokumentácie a 5%-nú spoluúčasť pri jej realizácii. V ďalšom kroku by sa mala uskutočniť výstavba telocvične. Všetko ale bude zá­ležať na úspešnosti žiadosti o dotácie,“ píše v článku starostka obce Tatiana Julyniová.

-lt/Foto: archív-

Reklama

Populárne články