Hokej: Havrani doma deklasovali Vlkov

Pred zápasom piešťanských Havranov so Žilinou (15.11.2013) niektorých Piešťancov vydesili malé policajné manévre. Klub po nedávnych násilnostiach na žilinskom zimnom štadióne, kde domáci napadli priaznivcov zo Zvolena, vyhodnotil tento zápas ako rizikový a boli povolané posilnené policajné zložky aj s ťažkoodencami.

umg_2374Dnes dvojgólový Patrik Lušňák (vpravo).

Zo zápasu ubehlo iba 57 sekúnd a domáci tím už viedol. Prihrávku ako na podnose si nemohol Patril Lušňák dovoliť nepremeniť. Nasledujúci hokejový priemer pretrhol v 12. minúte Marcel Holovič, ktorý dokázal svoj samostatný nájazd premeniť z nemožného uhla na druhý gól. Presne v 13. minúte na piešťanskom „zimáku“ ocenili fanúšikovia domácich havranov prostredníctvom standing ovation. Štvrtý útok vedený Jánom Románkom nádhernou kombináciou vyšachoval hostí do pozície štatistov a Matej Mišura nezaváhal po tretí krát. Hostia znížili na 3-1 dve minúty pred prvou prestávkou.

V druhej časti hry boli Žilinčania po góloch piešťanského tria Románek, Haring a Lušňák, zrelí na uterák. Školáckymi chybami privádzali svojho trénera na striedačke do zúfalstva. Nebyť úskostlivého rozhodcu, ktorý Piešťancov vylučoval za neuveriteľné banality, náskok pri pohode na hokejkách Havranov mohol utešene rásť. Kotol domácich priaznivcov si po šiestom góle v sieti hostí pýtal desiatku.

V poslednej časti hry hostia využili početnú prevahu o dvoch hráčov. Konečné  gólové slovo mal jedne z najlepších hráčov duelu.  Václav Stupka rutinérskou strelou odrazom od brankárovej korčule upravil na vynikajúcich 7-2. Fan club si následne výborný výkon svojich miláčikov ocenil dvojitou ďakovačkou.
V nedeľu Havrani privítajú v malom derby Skalicu, ktorú po dnešnej výhre predbehli v tabuľke a sú na piatom mieste.