Havrani pokorili HC Irtyš Pavlodar

Naši hokejisti vrátili hráčom kazašského klubu prehru, ktorú s nimi v prípravnom zápase utrpeli minulý rok.

havrani irtis

Vo štvrtok 7. augusta otvorili na domácom ľade skóre už v 6. minúte. Klub, v ktorom pôsobí aj niekoľko Slovákov, odišiel z Piešťan s prehrou 3:2.

Ako prvý bodoval obranca Eduard Šedivý. Ďalšieho gólu sa fanúšikovia dočkali až v 34. minúte, keď Matej Mišura zvýšil na 2:0. V poslednej tretine strelil ďalší gól do brány hostí Jozef Haring.

V závere sa však hokejistom Irtyš Pavlodar začalo dariť. Krátko po sebe skórovali Martin Hujsa a Sergej Mirošničenko. Vyrovnať však už nestihli.

Extraliga štartuje pre mužstvo ŠHK 37 Piešťany 12. septembra. „Havrani“ budú o prvé body bojovať v Martine. Ešte predtým tam absolvujú turnaj s účasťou Hradca Králové a Mladej Boleslavi. V druhej polovici augusta si doma zmerajú sily s SHK Hodonín (19. 8.), Graz 99ers (26. 8.) a DAB Doc. Dunaújváros (2. 9.).

Ilustr. foto: Tominoo.com