Hádzaná: Víťazstvo v zápase proti Levoči sa nerodilo ľahko

Piešťanskí hádzanári si v sobotu 30. apríla vybojovali v poslednom domácom zápase postup do extraligy. Prvé miesto v baráži im predčasne prinieslo domáce víťazstvo nad tímom Slovan Levoča a zároveň zaváhanie Malaciek na pôde Martina. Výhra nad Levočanmi sa vôbec nerodila ľahko, pretože súper sa na duel dobre pripravil, hral svedomito v obrane a čakal na chyby našich hráčov. Piešťancom sa však nakoniec podarilo súpera po polčasovom výsledku 15:15 poraziť v pomere 28:25. MHK Piešťany čaká v piatok 6. mája ešte posledný zápas na pôde Malaciek a na záver vydarenej sezóny pripravili v sobotu 14. mája o 17:00 domácu exhibíciu proti tímu Cífera.

IMG_7146_resize

Zápas hraný v netradičnom čase začal s malým oneskorením, zapríčineným neskorým príchodom hostí. Piešťanom nevyšiel úvod zápasu a Levoča viedla neustále o gól až do stavu 2:3. Domáci sériou troch gólov otočili na 5:3. Hostia svojou pomalou hrou nedovolili Piešťanom sa rozbehnúť a opäť vyrovnali na 5:5 a neskôr 6:6. V 15. minúte už Piešťany viedli 10:7 a v 18. minúte dokonca 11:8. Hostia sa nevzdávali a využili hluchú časť nášho tímu a v 25. minúte sa dokonca dostali do vedenia 11:12, keď Miženko nepremenil už druhú sedmičku. Snaživí Levočania svojou pomalou hrou a čakaním na chyby domácich neustále viedli o gól. V závere dvomi gólmi Strižinec dostal do vedenia domácich na 15:14, ale v poslednej sekunde Levočania vyrovnali na polčasových 15:15.

Po prestávke nastúpil do bránky po zranení Šantavý a svojimi zákrokmi priniesol upokojenie. Domáci sa ujali vedenia 16:15 a náš brankár následne chytil sedmičku a tak v 34. minúte viedli domáci 17:15. V 36. minúte vyrovnali hostia na 18:18, ale Piešťanci v 42. minúte opäť viedli 20:19 a v 46. minúte dokonca 24:20. V poslednej desaťminútovke už Piešťany napriek trom vylúčeniam nedovolili hosťom vyrovnať a udržiavali náskok. Drámu sústredeným výkonom v závere stretnutia už nepripustili a v 58. minúte posledným gólom uzavrel skóre zápasu na 28:25 Strižinec.

„V dobrej atmosfére sa bojovalo pred výbornou diváckou kulisou, ktorá nás hnala dopredu aj za nepriaznivého stavu. Počas slabšieho začiatku nás uspávala pomalá hra hostí v útoku a ich čakanie na malé chyby v našej obrane, strelecky sa presadzoval hlavne Majerník. V prvom polčase sme zle bránili, ale podržali nás Kapša i Javorček, v druhej časti hry zase exceloval Šantavý. V druhom polčase sme zlepšili obranu, ale v útoku sa nám až tak nedarilo strelecky, skórovali najmä Salvata a výborne zahral Kotula. V obrane svoju prácu odvádzali Grúň, Lacuška a v druhom polčase najmä Nedorost. Netreba vyzdvihovať jednotlivcov, lebo v prvom rade to vyhral celý kolektív, aj s hráčmi na lavičke, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou nášho tímu. Bol to ťažký zápas proti snaživému družstvu, ktoré prišlo bojovať o body. Pre nás je dôležité, že dokážeme hrať zápasy, keď sa hrá o každú loptu a o body až do poslednej sekundy. Každý takýto zápas nás posúva ďalej a družstvo rastie od zápasu k zápasu. Čaká nás posledný zápas baráže na horúcej Malackej palubovke v piatok 6.5. o 18:00. Pre fanúšikov sme pripravili ako poďakovanie za celú sezónu a za to, že nás stále posúvali ďalej exhibičný zápas, 14. mája o 17:00 privítame doma Cífer. Týmto vás pozývam na záverečný zápas úspešnej sezóny,“ informoval tréner hádzanárov Martin Nedorost.

IMG_7401_resize

Zostava MHK: Kapša, Javorček, Šantavý – Lacuška 1, Salvata 5, Ondrejička, Nedorost Michal, Strižinec 3, Miženko 4, Varačka 3, Grúň 2, Stano, Kotula 4, Majerník 6, Matejovič I.