Hádzaná: Piešťany zdolali v poslednom zápase Malacky, fanúšikov pozývajú na exhibičný zápas

Hádzanári MHK Piešťany odohrali v piatok 6. mája posledný zápas barážovej skupiny na pôde Malaciek, kde svojich súperov dokázali poraziť 27:30. Piešťanci si už predčasne zabezpečili budúco-sezónnu miestenku v extralige, ktorú si zahrajú po dlhých 18-tich rokoch. Všetkých fanúšikov hádzanej pozýva vedenie nášho klubu v sobotu 14. mája na exhibičný zápas, ktorý odohrajú na palubovke Gymnázia Pierra de Coubertina od 17:00 proti Cíferu.

13173132_1057640177659983_7160856533517179008_o

Zápas proti Malackám hraný v netradičnom čase začal z malým oneskorením pre neskorší príchod Piešťan. Hneď v 1. minúte chytil Kapša sedemmetrový hod. Piešťany hrali v útoku disciplinovane a zakončovali po kombináciách, z čoho rezultovalo, že v 4. minúte viedli už 0:3. Domácich zaskočili výbornou zasunutou obranou, za ktorou v prvom polčase spoľahlivo chytali Kapša a Javorček. Malacky v 10. minúte znížili na 4:8 a od tohto momentu sa hra vyrovnala. Strelecky sa presadzoval najmä Strižinec, ktorý v 13. minúte upravoval svojim šiestym gólom na 6:9. V oslabení o dvoch hráčov znížili domáci na 8:9. Piešťany však zabrali a odskočili v 19. minúte na 9:12. Domácim sa ešte podarilo zápas zdramatizovať dvomi gólmi po chybách v rozohrávke na 11:12, ale Piešťany sa po oddychovom čase vrátili k svojej hre a vychádzali z kolektívneho výkonu, výborne bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov. V 28. minúte viedli už o šesť gólov 12:18, ale v závere domáci znížili na polčasových 14:18.

IMG_5596_resize

Po prestávke Piešťany pokračovali vo svojej disciplinovanej hre v útoku, kde čakali na svoje strelecké príležitosti a v 39. minúte viedli 18:23. Malacky po svojom oddychovom čase pritvrdili v obrane a Piešťany sa s tým dlho nevedeli vysporiadať, nedokázali sa strelecky presadiť a domáci ich trestali gólmi z protiútokov. Najmä v tejto pasáži nás podržali brankári Javorček, ale napriek jeho výkonu sa v 50. minúte domáci ujali v zápase po prvý krát vedenia 24:23. Piešťanci po oddychovom čase v 51. minúte vyrovnali zo sedemmetrového hodu Jadroňom na 24:24 a domáci naposledy viedli v 54. minúte 26:25. Záver zvládli Piešťany najmä vďaka výbornému brankárovi Šantavému a v záverečnej päťminútovke si vybudovali vedenie 27:30. Dôležité góly v závere strelil Varačka. Posledný gól strelil symbolicky Kotula, ktorý toho nabehal smerom dopredu a dozadu do obrany nesmierne veľa a zachytával protiútoky Malaciek. Piešťany tak mohli oslavovať na palubovke v Malackách nielen víťazstvo, ale aj postup do extraligy po 18 rokoch.

„V dobrej atmosfére na pôde Malaciek sa bojovalo od začiatku zápasu až do konca. V súboji sme si dobre rozložili sily a do stretnutia postupne naskočili všetci hráči, ktorí pre kolektív odviedli maximum. V bráne si zachytali všetci traja brankári a bránili sme prvý krát takzvanú zasunutú obranu, s ktorou sa domáci dlho nevedeli vysporiadať. Tým, že sme prestriedali všetkých hráčov sme ušetrili sily, ktoré v závere rozhodli. Skúsenosti z barážových zápasov, kde sme hrali vyrovnané zápasy až do konca sme zužitkovali práve v tomto zápase. Družstvo sa dokázalo vysporiadať aj z krízou keď sme nedali 12 minút gól a dovolili domácim vrátiť sa do zápasu. Práve vtedy sa ukázala sila kolektívu, ktorý sa v tejto sezóne vytvoril v Piešťanoch, keď hra nejde podľa predstáv totiž zaberú srdiečkom a bojujú všetci ako jeden. Teraz nás už čaká iba domáca exhibícia ako poďakovanie divákom za fantastické prostredie, ktoré nám vytvárali počas celej sezóny. Vybojovaný postup je iba začiatok neľahkej práce pri zabezpečení Extraligovej sezóny, na ktorú bude treba niekoľko násobný vyšší rozpočet klubu. Budeme radi akejkoľvek pomoci či už funkcionárskej alebo finančnej, ktorá nám pomôže vykryť najbližšiu sezónu,“ zhodnotil zápas tréner Martin Nedorost.

Zostava MHK: Kapša, Javorček, Šantavý – Lacuška 1, Salvata 5, Ondrejička, Strižinec 6, Briatka 5, Jadroň 6, Miženko 2, Varačka 3, Grúň , Stano, Kotula 2, Matejovič I.